Q EKO 12 nie można uzyskać zadanej temperatury

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q EKO 12 nie można uzyskać zadanej temperatury

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #71698

   Witam.    producent zaleca temperaturę kotła 65 stopni, piec maksymalnie osiąga 58 st i to bardzo długo dochodzi do tej temperatury ok 3 godziny.

   Po grzaniu przez 20 godzin mam pełne wiadro koksu z popiołem!. W instrukcji przykładowe ustawienia podawane są dla pieca Q EKO 15-24 a nic dla Q EKO 12, żeby choć było podane dla tego pieca ustawienie fabryczne a zakres regulacji parametru, dla 15-stki jest a dla 12 nie ma. Chcę nadmienić że nawet włączenie funkcji HT-LOGIC II nic nie daje. Mam pytanie czy na śląsku jest serwis Heiztechnik?.

    

    

  • #71700
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Parametry dla kotła są już wpisane do sterownika. W momencie uruchomienia kotła należy jedynie ustawić rodzaj węgla, który jest stosowany (np. 28 MJ). Parametry są wyliczane automatycznie. Regulacji może wymagać jedynie nadmuch (przysłona otwarta na dmuchawie na około 1,5 cm).

   Do prawidłowej pracy kotła niezbędne jest napowietrzenie kotłowni (niezamykalny kanał „zetowy”) oraz minimalny ciąg kominowy zalecany w instrukcji. W związku z tym, że kocioł spełnia wymagania 5 klasy to jego temperatura spalin jest bardzo niska (należy stosować kominy przeznaczone do kotłów z niską temperaturą spalin – np. stalowy izolowany) i zbyt niski ciąg kominowy nie zapewni poprawnego spalania paliwa na palniku.

    

   W przypadku problemów z regulacją zadzwoń na jeden z naszych numerów serwisowych (664 784 500, 664 784 600, 664 784 700).

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.