regulator pokojowy

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem regulator pokojowy

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #79725

      witam . Piec RED daspell 20kw , ze sterownikiem HT tronik 850, regulator pokojowy TECH, przewodowy. Jak działa ten regulator , bo ja w zasadzie zadnego jego działania poza pokazywaniem aktualnej temperatury nie widze. Mam na nim ustawione dzien/noc – 22 st. , histereza 0,4 st. Temperatura w domu czasami np. 24st a piec dalej pracuje . Jak to powinno działać?  Na piecu mam ustawiona temp. zadana 70 st , histereza 15 st. Czy po osiągnieciu temp na regulatorze pokojowym (22 st, + histereza), piec powinien sie wygasic pomimo iz nie osiągnał jeszcze temp. zadanej ?i w drugą strone . Czy gdy na regulatorze pokojowym temp. spadnie do 22 st – histereza to czy piec powinien sie rozpalic pomimo ze np.  nie spadła w nim jeszcze temp. do 55 st. , przy której normalnie sie rozpala ?

    • #79742
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Regulator pokojowy może sterować pompą instalacji grzewczej (załącz/wyłącz) lub zaworem mieszającym (obniżenie nastawy na zaworze). W zależności pod jakie wejście podłączymy termostat i jak ustawimy parametry w sterowniku kotła.

      Kocioł w trybie ZIMA pracuje cały czas według temperatury zadanej.

    • #79748
      Patrol
      Uczestnik

      Najlepiej jak będzie działał jako uniwersalny termostat dla obiegu mieszacza, ale może też być kotła, ale ten pierwszy wariant daje bardziej stabilną temp.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.