Temperatura podajnika , HT-tronic®Rooms Wireless

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Temperatura podajnika , HT-tronic®Rooms Wireless

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #71922
   demiseman
   Uczestnik

   Witam

   1.Od pewnego czasu pojawiło się u mnie dziwne zjawisko podczas pracy podajnik nagrzewa się do około 40  stopni zamiast schładzać, na podtrzymaniu temperatura spokojnie spada tak do 31 stopni w zależności jak długo się w tym podtrzymaniu znajduje. Czy to normalne czytając forum odniosłem wrażenie że jest na odwrót czyli temperatura rośnie w podtrzymaniu.

   Drugi problem

   2.Kocioł pracuje w trybie HT logic , przesłona na dmuchawie okolo 1 cm  zdarza się że mocno przebija temperaturę aż do awaryjnego zrzutu 85 stopni, zakupiłem regulator ciągu kominowego po jego zamontowaniu sytuacja trochę się poprawiła ale od czasu do czasu nadal tak się dzieje. Posiadam HT-tronic®Rooms Wireless jednak steruje on praca zaworu1 a ja chciałbym aby sterował praca pompy kotła wiem że można to przestawić w HT-tronic®Rooms Wireless ale trzeba tez zmienić miejsca podłączenia na  płycie głównej moje pytanie do serwisu czy mając piec na gwarancji zakupiony w grudniu 2020 mogę sam to wykonać czy konieczna jest wizyta serwisu.Chciałbym uzyskać możliwość sterowania pompą kotła po osiągnieciu zadanej temperatury w pomieszczeniu aby uruchomiła się co np 15 minut , aby kocioł nie dobijał do 85 stopni.

    

   Pozdrawiam

   Heiztechnik Q Eko 15 kW ekogroszek

  • #71930

   Witam wchodzisz w ustawienia serwisowe – aktywacja modułów i wyłączasz termostat zaworu pokojowego, a włączasz termostat pokojowy i wtedy steruje pompą CO. Co do przebijania temperatury to zwiększ modulację palnika, wtedy palnik będzie wcześniej schodził z mocy i nie będzie miał dużo pelletu do wypalenia przy wygaszaniu.

  • #71929

   A tak wogóle to napisz jaki kocioł i jaki sterownik, jaka nastawa temperatury zadanej i jakie ogrzewanie, grzejniki czy podłogówka.

  • #71928
   demiseman
   Uczestnik

   Mam w podpisie

   Heiztechnik Q Eko 15 kW ekogroszek nie pellet.

    

    

   Heiztechnik Q Eko 15 kW ekogroszek

  • #71927
   SERWIS
   Uczestnik

   Pytanie zasadnicze jest takie, gdzie masz wpiętą pompę obiegową, czy w miejsce pompa zaworu czy pompa kotła i analogicznie wpinasz kabel od termostatu w termostat kotła lub zaworu.

   Jeśli masz podłączoną pompę pod pompę zaworu, to w menu dokonujesz wyboru, czy ma się wyłączać pompa, czy przymykać zawór mieszający i o ile.

  • #71926
   demiseman
   Uczestnik

   #Serwis

   Hmm przestawiłem w HT-tronic®Rooms Wireless na pompę kotła i nie wystartowała więc raczej pompę obiegową mam podpięta w pompę zaworu, po wybraniu czas odłączenia pompy  na 5 minut nie działa czyli się nie załącza. Tak samo termostat nie załączył pompy obiegowej.
   Tak jak wcześniej pisałem nic nie dotykam nawet nie otwieram bo kocioł ma dopiero 2 miesiące.(mogę sam to przestawić czy konieczna wizyta serwisu)

   Proszę także o odpowiedź na 1 pytanie

   Pozdrawiam

    

    

    

   Heiztechnik Q Eko 15 kW ekogroszek

  • #71925
   SERWIS
   Uczestnik

   Takie rzeczy jak podłączenie termostatu są jak najbardziej w gestii użytkownika, bez utraty gwarancji, no chyba że wkrętakiem zrobisz dziurę w płytce lub zwarcie…

  • #71924
   demiseman
   Uczestnik

   Postaram się być bardzo delikatny. Dziękuję za szybką odpowiedź.????

   Heiztechnik Q Eko 15 kW ekogroszek

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.