Tryb lato zima

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Tryb lato zima

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #71789
   Justyna
   Uczestnik

   <p style=”text-align: center;”>Witam. Jestem od niedawna posiadaczką pieca Q eko tronic 700 sensor. Mam problem z przełączeniem tryb lato zima. W tej chwili palę na lato . Temp.kotla 55 cwu 50 . Chciałam przepalić na grzejniki więc włączyłam tryb zima. Na ekranie widzę że pompka co załącza się ale cwu jest wyłączona i nie pcha ciepłej  wody na grzejniki . Temp. Zaworu przed przełączeniem 27 po załączeniu trybu zima spada do 23 i stoi . Nic nie idzie na grzejniki. Test wykonany. Wszystko działa poprawnie. Dziwne jest to ,że jak rozpalam na nowo po całkowitym wygaszeniu to tryb zima załącza się bez przeszkód i wszystko działa bez zarzutu. Czemu w takim razie nie działa wejście w tryb zima na ciepłym nagrzany.  piecu   proszę o jakieś wskazówki… Przecież nie może polegać to na tym że będę musiała wygaszać pięć żeby włączyć tryb zimowy . ?? Pomocy </p>

  • #71791
   Robert Sarnowski
   Uczestnik

   <p style=”text-align: left;”>Witam.</p>
   Po pierwsze czy zawór ma siłownik i jest podłączony do sterownika?

   Po drugie czy masz regulator pokojowy?

   Po trzecie piszesz że pompa co się włącz a cwu nie. Pompa cwu nie jest Ci potrzebna do puszczania wody na grzejniki, bo to jest ciepła woda użytkowa.

   I najważniejsze – tryb sterowania kotłem standardowy czy HT Logic? Włącz automatyczny czyli HT Logic i powinno wszystko zadziałać.

    

    

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.