Q PELLET DUO 15 kW pierwsza zima prawie za pasem..

Strona główna Forum Pozostałe urządzenia Q PELLET DUO 15 kW pierwsza zima prawie za pasem..

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60843
      Mariusz
      Uczestnik

      Witam,
      Chciałbym zwrócić się do mądrzejszych ode mnie w temacie użytkowania pieca na pellet., może ktoś coś mądrego doradzi a także ktoś z serwisu wypowie się na temat.
      Posiadam piec Q PELLET DUO 15 Kw
      Do ogrzania około 120 m2, ogrzewanie podłogowe na powierzchni około 20 metrów, plus woda ciepła, dom ocieplony, styropianem 15 cm, wew płyty kartonowe gipsowe, posadzki ocieplone, panel, wełna mineralna na jednej ścianie wew budynku gdzie nie ma okien, ponad 30 m2, okna drewniane.
      Użytkuje piec od września ubiegłego roku, do dnia dzisiejszego temp dzienna 21 stopni, temp nocna 19.
      Do stycznia zużyłem 3 palety peletu (975 kg na palecie, 65 worków paleta) Lava Stelmet 8 mm w styczniu zakupiłem 2 palety peletu Olimp 8 mm…i nie zapowiada się by wystarczyło do końca sezonu grzewczego, na dzień dzisiejszy mam 40 worków, co w przeliczeniu na około 20 dni.
      Od stycznia zacząłem się przyglądać sprawie zużycia gdyż zacząłem się niepokoić tak dużym zużyciem, sądziłem że 3 max 4 tony mogę zużyć w okresie grzewczym. Poprzednio dom ogrzewany miałem 4 tony na zimę.
      W styczniu wychodziło mi 2 worki po 15 kg na dobę. Do dnia dzisiejszego zresztą. Nie jest to mało przy takim małym metrażu i tak niskiej temp 21 dzienna 19 temp nocna , przynajmniej tak mi się wydaje, ale mogę się oczywiście mylić.
      5000 zł na sezon przy takich temp to chyba jakieś nieporozumienie… Przy obecnej cenie peletu Stelmet, nasuwa się pytanie, jakie zużycie będzie przy mrozach -20?
      Jeśli ktoś zasugeruje ze ustawić należy piec właściwie to napomnę iż było dwóch panów pracujących dla heiztechnik. Różnice w ustawieniach to takie że jeden wyłączył sterowanie pogodowe.
      Ostania wizyta skończyła się przestawieniem po zgłoszeniu tak dużego zużycia. Pan obejrzał mieszkanie, stanowczo stwierdził że 6 worków na 3 dni to za dużo, przestawił piec i powiedział że za kilka dni piec (dostosuje się ) i będzie prawidłowe spalanie. Oczywiście po tygodniu kiedy piec nie zechciał się (dostosować) spalanie 6 worków na dzień, po telefonie do Pana odp tak musi być 2 worki to nie dużo…lekkie zdziwienie mnie ogarnęło.
      Nie wspomnę że piec ma czasem problemy z rozpaleniem się, pobieraniam peletu ze zbiornika, co w konsekwencji wygasał się i nie można było rozpalić. W zeszły week próby rozpalenia pieca ponad 6 godzin, całe szczęście nie jest tak zimno więc można było poświęcić czas na nauce i walczeniu z przeciwnościami losu.
      Wiem że to jest 1 sezon i nie jest to tani sezon grzewczy oby w przyszłości było lepiej dlatego piszę by podzielić się z użytkownikami podobnych pieców a także przyszłych chętnych do kupna podobnego pieca, może ktoś coś mądrego zasugeruje…
      Czy taki piec jest w stanie zużyć 1 worek na dobę, max 1,5????????? Przeliczając wychodziło by 45-50 worków miesięcznie, załóżmy 500 zł miesięcznie, czy takie założenie jest realne….
      Kilka dni temu telefon do serwisu po krótkiej rozmowie padają słowa, piec należy ustawić i taka usługa jest płatna, nie wiem niestety o jakiej kwocie jest rozmowa i czy tak powinno być żeby klient mając piec na gwarancji od września 2015 roku ustawiany przez swoich 2 przeszkolonych pracowników płacił danej firmie za taką usługę, kiedy sam klient cały czas ponosi koszty w związku z użyciem zbyt dużej ilości paliwa, o ile to jest duże zużycie.
      Oczywiście jestem otwarty i jeśli dojdzie do sytuacji że ktoś z serwisu specjalnie do mnie przyjedzie chętnie zapłacę, by w przyszłości uniknąć takich wydatków w okresie zimowym.
      Przepraszam że tak długi post ale starałem się przedstawić jak najbardziej rzetelnie całą sprawę, jestem otwarty na każdą sugestię i służę odp na każde pytanie.
      Proszę nie odbierać mojego postu jako negatywnego nastawienia do samego pieca na pelet czy też firmy, jedynie jako chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami i szukania jak najlepszego rozwiązania dla każdego użytkującego podobny piec.
      Pozdrawiam serdecznie wszystkich zainteresowanych.

    • #60848
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zazwyczaj spalanie w pierwszym roku jest większe niż w kolejnych latach ze względu na odparowanie wody. Ciekawi mnie tylko jedna sprawa – piszesz, że byli u Ciebie dwaj serwisanci Heiztechnik ( białym Volkswagenem Caddy z naklejkami Heiztechnik) – w jakiej sprawie przyjechali.
      Zużycie paliwa zależy również od ustawienia spalania. Ustawienia oraz szkolenie z regulacji może przeprowadzić odpłatnie pracownik serwisu fabrycznego (po otrzymaniu zamówienia) lub firma instalacyjna montująca urządzenie.
      W tech chwili ciężko mi powiedzieć dlaczego spalanie u Ciebie jest takie a nie inne, ponieważ nie wiem czy ktokolwiek dokonywał regulacji spalania (po wcześniejszym sprawdzeniu wydajności podajnika).
      Zadzwoń do serwisu a koledzy zweryfikują sytuację i zaproponują rozwiązanie.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #60847
      Mariusz
      Uczestnik

      Witam,
      Bardzo dziękuje za odp na mój post.
      Pan który u mnie był nie przyjechał białym Volkswagenem Caddy z naklejkami Heiztechnik.
      Przyjechał na prośbę instalatora, który kontaktował się z Nim osobiście, w sprawie spalania…
      Ale na chwilę obecną nie widzę różnicy, także jak najbardziej zadzwonię do Państwa serwisu i poproszę o przyjazd i ustawienia pieca.
      Liczę że po ustawieniu przez Pana z serwisu będzie wszystko w porządku.
      Oczywiście po wizycie napiszę jak wygląda spalanie i gdzie tkwił problem…

      „regulacji spalania (po wcześniejszym sprawdzeniu wydajności podajnika)”… przyznam się „bez bicia” nie wiem czy takie coś zostało przeprowadzone…

      Napisał Pan ze względu na odparowanie wody w pierwszym roku zużycie może być większe,przyznam się że nie bardzo rozumiem, czy chodzi o wodę z peletu…

      Pozdrawiam serdecznie.

      Mario

    • #60846
      Patrol
      Uczestnik

      Kolego wejdź w wątek dot. kotła daspell i tam znajdziesz wszystko czego potrzebujesz do regulacji palnika; jedyne co musisz sam wykonać to przeważenie pelletu dla poprawnego wpisania wydajności podajnika .
      Poza tym standardowe parametry serwisu są dostępne w pliku 'kotły pelletowe’:

      Serwis techniczny kotłów

    • #60845
      Mariusz
      Uczestnik

      Witam,
      Wielkie dzięki za zainteresowanie i wskazanie jakiegoś kierunku. Po zapoznaniu się i przestawieniu ustawień podzielę się jak mi wyszło.
      Pozdrawiam.

    • #79724
      jerzy Andelbrat
      Uczestnik

      WITAM POSIADAM PIEC 15 KW Q PELET  NA JAKA WARTOŚCĆ NASTAWIĆ NADMUCH

    • #79729
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Na odpowiednie 🙂

      Który masz sterownik?

    • #79730
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Możesz poszukać nastaw sugerowanych.

      Był na stronie ht taki plik ale nie mogę go tam znaleźc.

      Jak wpiszesz w google „nastawy wstępne heiztechnik” to pierwszy link będzie wskazywał ten pdf z nastawami.

      Potem zostaje ci doregulowac nadmuch na oko, obserwując płomień.

      Czyli otwierasz drzwiczki i rzucasz okiem na centrum płomienia. Jak biały to nadmuch w dół. Jak czerwony to w górę. Celujesz aby centrum płomienia było żółte.

    • #79744
      SERWIS1
      Opiekun forum

      W przypadku, gdy to jest sterownik HT 900 to wstępnie 17-20% nadmuchu na mocy maksymalnej.

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.