Przeważnie peletu

Strona główna Forum Pozostałe urządzenia Przeważnie peletu

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60794
      Maniek82
      Uczestnik

      Witam. Mam pytanie przewazylem pelet i wyszło mi 18,3 kg. Czy mam wpisać taka wartość? Czy nie jest to za dużo? Wczesniej mialem nastawione 15 kg.Kociol one 11 KW

    • #60801
      Markus
      Uczestnik

      Spróbuj jeszcze raz przeważyć. Podajnik niech pracuje 10 min , a złapany do worka/wiaderka pellet zważ i wynik pomóż przez 6. Pamiętaj wcześniej o odjęciu wagi wiaderka.

    • #60800
      Maniek82
      Uczestnik

      Tak dokładnie zrobiłem jak opisujesz. Dwa razy to zrobiłem waga taka sama wyszła.

    • #60799
      Markus
      Uczestnik

      Czy to jest ten sam pellet, który miałeś na początku, bo w innym poście piszesz o przegrzewaniu się od kilku dni palnika.
      Jeżeli to jest inny pellet, a poprzednio miałeś wpisane 15 kg, to teraz przy 18 kg podawane jest około 20% za dużo pelletu, co może być przyczyną większej temperatury palnika.

    • #60798
      SERWIS
      Uczestnik

      Krótko mówiąc, powinieneś wpisać wartość, jaką otrzymałeś.
      Ani mniej ani więcej….

    • #60797
      Maniek82
      Uczestnik

      Racja. Pelet ten sam kontakt był z serwisem ustawienia zmienione i jest ok. Od 16 godz wczoraj do rana dziś żadnego alarmu

    • #60796
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Różnice w wydajności wynikają z jakości pelletu – granulacji (średnica i długość ), stopnia sprasowania i wilgotności.
      Pellet oferowany na rynku czasem jest przechowywany w warunkach o dużej wilgotności i ta sama marka może finalnie pokazać nam inną wydajność podajnika.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.