Pompa CO

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #60788

   Witam; w moim układzie grzewczym sa zamontowane pompy firmy LFP EXPERIA L 25/40 i 25/60 , piec znajduje się w piwnicy, grzejniki na parterze , tylko jeden a piętrze podłogówki nie posiadam, bojler z osobnej pompki, teraz pytanie , jakie najkorzystniejsze by było wybranie trybu pracy pompy skoro jest ich tam aż 7.

  • #60793
   SERWIS
   Uczestnik

   Trudno odpowiedzieć na tego typu pytanie.
   Z tego co kojarzę, to woda w instalacji grzejnikowej, przy maksymalnym przepływie w grzejnikach, czyli odkręconych głowicach termostatycznych, powinna mieć różnicę temperatur między zasilaniem a powrotem około 15 stopni. W związku z tym w zależności od rodzaju grzejników i ich pojemności wodnej, pompa powinna pompować wody mniej lub więcej. Czasem warto też posłuchać zaworów termostatycznych przy grzejnikach, nie powinny szumieć zbyt głośno, a to zależy od prędkości przepływu wody.
   Jeżeli idzie o podłogówkę, to tutaj różnica powinna być około 5 stopni.

  • #60792
   Markus
   Uczestnik

   Witam; w moim układzie grzewczym sa zamontowane pompy firmy LFP EXPERIA L 25/40 i 25/60 .

   Witam

   Proponuję aby kolega przejrzałem dokumentację z tego linku.

   Proponują tam skorzystanie z trybu AUTOADAP.

   Pozdrawiam
   Markus

  • #60791

   Tylko że moja pompa nie posiada tej funkcji AUTOADAP, widocznie jest uboższa , z tego co wyczytałem z instrukcji to do instalacji dwururowej tryb pracy pompy zalecany jest PP2 charakterystyka proporcjonalna górna, opcjonalnie PP1 charakterystyka proporcjonalna dolna, tylko o co c w tym chodzi.

  • #60790
   Markus
   Uczestnik

   Na początek ustaw PP1 i sprawdź po kilku godzinach, czy do najdalej położonych grzejników dociera ciepła woda. Gdyby nie, to wtedy spróbuj PP2, której daje większe ciśnienie .

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.