Pompa CO

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60788

      Witam; w moim układzie grzewczym sa zamontowane pompy firmy LFP EXPERIA L 25/40 i 25/60 , piec znajduje się w piwnicy, grzejniki na parterze , tylko jeden a piętrze podłogówki nie posiadam, bojler z osobnej pompki, teraz pytanie , jakie najkorzystniejsze by było wybranie trybu pracy pompy skoro jest ich tam aż 7.

    • #60793
      SERWIS
      Uczestnik

      Trudno odpowiedzieć na tego typu pytanie.
      Z tego co kojarzę, to woda w instalacji grzejnikowej, przy maksymalnym przepływie w grzejnikach, czyli odkręconych głowicach termostatycznych, powinna mieć różnicę temperatur między zasilaniem a powrotem około 15 stopni. W związku z tym w zależności od rodzaju grzejników i ich pojemności wodnej, pompa powinna pompować wody mniej lub więcej. Czasem warto też posłuchać zaworów termostatycznych przy grzejnikach, nie powinny szumieć zbyt głośno, a to zależy od prędkości przepływu wody.
      Jeżeli idzie o podłogówkę, to tutaj różnica powinna być około 5 stopni.

    • #60792
      Markus
      Uczestnik

      Witam; w moim układzie grzewczym sa zamontowane pompy firmy LFP EXPERIA L 25/40 i 25/60 .

      Witam

      Proponuję aby kolega przejrzałem dokumentację z tego linku.

      Proponują tam skorzystanie z trybu AUTOADAP.

      Pozdrawiam
      Markus

    • #60791

      Tylko że moja pompa nie posiada tej funkcji AUTOADAP, widocznie jest uboższa , z tego co wyczytałem z instrukcji to do instalacji dwururowej tryb pracy pompy zalecany jest PP2 charakterystyka proporcjonalna górna, opcjonalnie PP1 charakterystyka proporcjonalna dolna, tylko o co c w tym chodzi.

    • #60790
      Markus
      Uczestnik

      Na początek ustaw PP1 i sprawdź po kilku godzinach, czy do najdalej położonych grzejników dociera ciepła woda. Gdyby nie, to wtedy spróbuj PP2, której daje większe ciśnienie .

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.