ht basic one 8kw

Strona główna Forum Pozostałe urządzenia ht basic one 8kw

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60782
      zbynio
      Uczestnik

      Dobry wieczór od jakiegos czasu jestem szczesliwym posiadaczem  kotła na pellet Po paru dobrych godzinach spedzonych w kotłowni mysle ze kociol mam juz opanowany pod wzgledem sterowania  ale mam pare pytan ;   
      jakie ma znaczenia zawartosc tlenu w spalinach czy powinno byc niskie czy jak najwyzsze  i o czy swiadczą te wartosci
      co do jasnosci płomienia najlepiej jak jest w okolicach 100% czy nie ma to znaczenia bo zauwazylem ze ilosc podawanego pelletu ma na to wpływ
      i najwazniejsze jaka opcie pracy kotła wybrac   czy lepiej tak ustawic kocioł  aby osiagał   zadaną temperaturę szybko czy ustawic tak parametry by zajeło mu to wiecej czasu a nastepnie  przejsc w stan podtrzymania czy lepiej dla kotła by sie wyłaczal i rozpalał ponownie   

    • #60787
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Dobry wieczór od jakiegos czasu jestem szczesliwym posiadaczem  kotła na pellet Po paru dobrych godzinach spedzonych w kotłowni mysle ze kociol mam juz opanowany pod wzgledem sterowania  ale mam pare pytan ;   
      jakie ma znaczenia zawartosc tlenu w spalinach czy powinno byc niskie czy jak najwyzsze  i o czy swiadczą te wartosci
      co do jasnosci płomienia najlepiej jak jest w okolicach 100% czy nie ma to znaczenia bo zauwazylem ze ilosc podawanego pelletu ma na to wpływ
      i najwazniejsze jaka opcie pracy kotła wybrac   czy lepiej tak ustawic kocioł  aby osiagał   zadaną temperaturę szybko czy ustawic tak parametry by zajeło mu to wiecej czasu a nastepnie  przejsc w stan podtrzymania czy lepiej dla kotła by sie wyłaczal i rozpalał ponownie   

      Cześć, 
      Jasność płomienia powinna być na poziomie 100%. W momencie podania paliwa może lekko spaść. Lekkie skoki nie powinny powodować problemów. 

      Najlepiej aby pięć pracował ciągle, ale to może nie być osiągalne. Możesz mieć za dużo mocy w stosunku do bieżącego zapotrzebowania. 
      Na początek ustaw moc jak masz na piecu napisane a po obserwacjach możesz zacząć kombinować. 
      Ten pięć ma mało wody więc postoje będą bardzo krótkie. 
      Jak ci się często będzie wygaszał to kombinuj z podtrzymaniem. 
      Wygaszanie kotła nie jest problemem. Grzałka jest przewidziana na jakieś 10000 rozpaleń. 

    • #60786
      zbynio
      Uczestnik

      ok  jeszcze jedno pytanko po przewazeniu wyszlo ok 9,5kg ale jesli wpisuje sie wieksze wartosci  a czym wyzsze tym bardziej podaje mniej palletu (to zauwazalne!!) ale wtedy  jasnosc płomienia mało kiedy przekra 50% choc temperatura kotła idealnie wzrasta wolniej a czasami udaje sie ja zatrzymac (choc zdarza sie ze kociol wygasnie z braku paliwa )  i stad moje watpliwosci czy zmniejszenia podawania pelletu z czym wiąże sie  zmniejszenie jasnosci płomienia (nie sporadycznia a ciągłe) może spowodowac zasmolenie komory i przewodów kominowych?? 

    • #60785
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      ok  jeszcze jedno pytanko po przewazeniu wyszlo ok 9,5kg ale jesli wpisuje sie wieksze wartosci  a czym wyzsze tym bardziej podaje mniej palletu (to zauwazalne!!) ale wtedy  jasnosc płomienia mało kiedy przekra 50% choc temperatura kotła idealnie wzrasta wolniej a czasami udaje sie ja zatrzymac (choc zdarza sie ze kociol wygasnie z braku paliwa )  i stad moje watpliwosci czy zmniejszenia podawania pelletu z czym wiąże sie  zmniejszenie jasnosci płomienia (nie sporadycznia a ciągłe) może spowodowac zasmolenie komory i przewodów kominowych?? 

      Cześć,
      Powinieneś wprowadzić rzeczywiste podawanie i dodatkowo skorygować powietrze.
      Jeżeli piec nie jest czarny w komorze spalania to masz za dużo powietrza następuje zbyt szybkie wypalenie dawki paliwa.
      Ty masz sondę lambda. Ona powinna sobie z tym poradzić, choć może wymagać jakiejś konfiguracji.
      Niestety nie wiem co tu trzeba zrobić. Nie mam sondy. Choć kiedyś Patrol zamieszczał ten link https://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/w-pogoni-za-cieplem-co-ucieka-kominem/ 
      Może ci coś podpowie.

      Proponuje telefoniczny kontakt z serwisem. Najlepiej abyś był w tym czasie przy piecu.

    • #60784
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zbynio warto zacząć od wpisania rzeczywistej wydajności podajnika, która wynika z przeważenia. Fabryczne nastawy są przygotowane pod takie podawanie. Sterownik ma wpisane wartości tlenu jakie ma odczytać sonda przy określonym poziomie mocy – na tej podstawie sterownik koryguje nadmuch poprzez zmianę prędkości wentylatora, aby spalanie było optymalne. Wartości tlenu są różne w zależności od mocy na jakiej pracuje kocioł – mniejszy tlen na pełnej mocy i większy na minimalnej mocy – wartości pośrednie również są przeliczane.

      Jasność płomienia to parametr informujący sterownik czy kocioł jest w pracy, postoju, rozpalaniu i jak przebiegają poszczególne etapy. Wartość jasności płomienia nie odnosi się do wielkości płomienia w palniku lecz do tego co aktualnie widzi sterownik – czasem w palniku może być duży płomień a sterownik będzie widział kilkadziesiąt procent, w innym wypadku płomień będzie mały a sterownik odczyta to jako 100%.

      Kocioł pracuje według temperatury zadanej i płynnie zmniejsza moc, aby w okresie grzewczym (ciągłej pracy ogrzewania) zminimalizować ilość niepotrzebnych wygaszeń i ponownych rozpaleń kotła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.