Heiztechnik - Producent kotłów

Kotły dużej mocy

 

 

KOTŁY DUŻEJ MOCY | KOTŁY PRZEMYSŁOWE

 

MAXPell GL   80 - 450 kW

Kocioł pelletowy, dużej mocy, 5 klasy

Kocioł MAXPell GL oparty jest na konstrukcji nowoczesnego płomieniówkowego wymiennika ciepła konstrukcji Heiztechnik.

Wyposażony został w wrzutkowy palnik pelletowy z wewnętrznym, ślimakowym podajnikiem paliwa. Kocioł jest wyposażony w palnik z automatycznym zgarniaczem szlaki. Palniki posiadają zapalarkę i fotoelement do kontroli płomienia.
Automatyka kotła, poza obsługą palnika daje możliwość obsługi zaawansowanej instalacji grzewczej w trybie pogodowym z wykorzystaniem zaworu mieszającego.

 Czytaj więcej...

 

MAX EKO GL  80 - 480 kW

Kocioł podajnikowy dużej mocy, 5 klasy do spalania ekogroszku.

Q MAX EKO GL jest automatycznym kotłem grzewczym, którego konstrukcja oparta jest na bazie płomieniniówkowego wymiennika Heiztechnik o wysokiej skuteczności wymiany ciepła.

Czytaj więcej...

 


MAXPell   520 - 1 000 kW

Kocioł pelletowy dużej mocy.

Kocioł MAXPell oparty jest na konstrukcji nowoczesnego płomieniówkowego wymiennika ciepła konstrukcji Heiztechnik. 
Wyposażony został w wrzutkowy palnik pelletowy z wewnętrznym, ślimakowym podajnikiem paliwa. Kocioł jest wyposażony w palnik z automatycznym zgarniaczem szlaki. Palniki posiadają zapalarkę i fotoelement do kontroli płomienia.

Czytaj więcej...


Q MAX EKO   520 - 1 000 kW

Kocioł podajnikowy dużej mocy do spalania ekogroszku.

Q MAX EKO jest automatycznym kotłem grzewczym, którego konstrukcja oparta jest na bazie płomieniówkowego wymiennika Heiztechnik o wysokiej skuteczności wymiany ciepła. Kocioł wyposażony został w żeliwny palnik retortowy ze zintegrowanym ślimakowym podajnikiem paliwa.

Czytaj więcej...

 Q PLUS AGRO
Q PLUS AGRO  110 kW

Kocioł do spalania słomy balotach - kostki.

Kocioł Q PLUS AGRO przeznaczony jest do spalania słomy balotach - kostki.

Czytaj więcej...


Q PLUS AGRO B

Q PLUS AGRO B  150 - 300 kW

Kocioł do spalania słomy w balotach okrągłych.

Kocioł Q PLUS AGRO B przeznaczony jest do spalania słomy w balotach o średnicy około 120cm. Do kotła Q PLUS AGRO B 150 możemy załadować jednorazowo jedną bele słomy, do kotła Q PLUS AGRO B 300 dwie bele słomy.

Czytaj więcej...


MAXPell ZB GL   60 - 120 kW

Automatyczny zestaw do spalania zrębki

MAXPell ZB GL jest to kocioł, którego konstrukcja oparta jest na bazie wymiennika kotła MAXPell. Automatyczny zestaw do spalania biomasy składa się z palnika wrzutkowego, automatyki, podajnika ślimakowego i zbiornika wyposażonego w system wybierania paliwa.

Czytaj więcej...

HT MegaBio by Ventil

HT MegaBio by Ventil   580 kw - 7MW

Pionowy, trójciągowy kocioł automatyczny do spalania zrębki.

Kocioł HT MegaBio to najnowszy produkt, który jest wynikiem nawiązania kooperacji w zakresie produkcji kotłów do spalania zrębki przez firmy Heiztechnik i Ventil. Kocioł ten wyposażony jest w cylindryczną, wykonaną z ogniotrwałego betonu komorę spalania. Komora posiada trzypunktowy sterowany nadmuch powietrza z podziałem na powietrze pierwotne i dwa strumienie powietrza wtórnego z możliwością wykonania automatycznej regulacji w powiązaniu z sondą lambda.

Czytaj więcej...


KOTŁY PRZEMYSŁOWE

Coraz więcej przedsiębiorców,  gdy trzeba zastosować kotły wysokiej mocy, decyduje się ze względów ekologicznych na instalację  kotłów na biomasę. Jest to również związane z niskimi kosztami eksploatacji tych urządzeń oraz prostą obsługą. Biomasowe kotły wysokiej mocy zasila się paliwem pobieranym automatycznie z magazynów, co powoduje zmniejszenie nakładu pracy przy użytkowaniu tych urządzeń. Stosowana do spalania w kotłach przemysłowych biomasa to zrębka drzewna lub pellet. Pellet może być dostarczony w cysternie, a następnie przechowywany w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach lub zbiornikach i silosach. Transport paliwa do kotła odbywa się poprzez  systemy podawania paliwa, które dają możliwość dopasowania ich do każdej instalacji, nawet w przypadku gdy skład paliwa  jest znacznie oddalony od kotłowni. Zrębka drzewna dostarczana jest do magazynu paliwa transportem kołowym, a następnie mechanicznymi podajnikami transportowana do kotłów.

Zautomatyzowany proces transportu paliwa z magazynu do dużych kotłów na biomasę odzwierciedla pracę dużej kotłowni gazowej. Łączy niski koszt produkowania energii z ekologią oraz w dużej części automatyczną pracą urządzeń grzewczych.

Kotły na biomasę charakteryzuje bezawaryjna praca. W kotłach przemysłowych stosuje się systemy dwupalnikowe, których praca sterowana jest oddzielnymi, niezależnymi automatykami.  Umożliwia to pracę kotła z dużą elastycznością i szeroką modulacją mocy. Uproszczona została ich instalacja oraz zmniejszone wymiary urządzeń. Kotły na biomasę nie muszą już tworzyć kaskad i zajmować dużych przestrzeni oraz posiadać kilka niezależnych systemów transportu paliwa. Kotły przemysłowe wyposażone są często w systemy samoczyszczące np. automatyczne czyszczenie wymiennika, palnika oraz automatyczne odpopielanie co w połączeniu ze zautomatyzowanym transportem paliwa redukuje do minimum nakłady pracy przy obsłudze kotłowni. Takie rozwiązania można znaleźć w produktach Heiztechnik.

Czym powinny charakteryzować się kotły przemysłowe?

Przede wszystkim wysoką wydajnością i sprawnością, automatyczną obsługą, bezawaryjną pracą oraz niskimi kosztami eksploatacji. Często przedsiębiorcy stają przed trudnym wyborem – jaki kocioł wybrać: gazowy, olejowy czy może kocioł na biomasę.  Odpowiedź dyktuje ekologia, kotły na biomasę nie przyczyniają się do degradacji środowiska naturalnego, a to jest obecnie najważniejsze. Często nasuwa się druga myśl: kotły na biomasę i ich wydajność. To często nurtuje przedsiębiorców, czy są one wystarczająco wydajne i sprawne? Odpowiedź jest twierdząca -tak są- potwierdzają to setki wykonywanych instalacji kotłów przemysłowych rocznie. Kotły do spalania biomasy pracują ze sprawnością dochodzącą do 90%. Biomasę drzewną można zakupić w rozsądnych cenach a kilogram suchej biomasy zawiera minimum 15MJ energii cieplnej. Popiół ze spalanego paliwa w postaci biomasy może być wykorzystany jako nawóz do upraw rolnych.