Heiztechnik - Producent kotłów

Kotły węglowe 5 klasy

KOTŁY PODAJNIKOWE 5 KLASY

Q EKO 12 - 24 kW

Kocioł podajnikowy 5 klasy do spalania ekogroszku

Q EKO jest nowoczesnym kotłem grzewczym, którego konstrukcja oparta jest na bazie płomieniówkowego wymiennika ciepła Heiztechnik o wysokiej sprawności wymiany ciepła, wykonanego w formie wydzielonej kolumny grzewczej.

Czytaj więcej...


HT EKO 12 - 24 kW

Kocioł podajnikowy 5 klasy do spalania ekogroszku

HT EKO jest nowoczesnym kotłem grzewczym, którego konstrukcja oparta jest na bazie płomieniówkowego wymiennika ciepła Heiztechnik o wysokiej sprawności wymiany ciepła, wykonanego w formie wydzielonej kolumny grzewczej.

Czytaj więcej...


Q EKO GL 15 - 69 kW

Kocioł podajnikowy 5 klasy do spalania ekogroszku

Q EKO GL jest nowoczesnym kotłem grzewczym, którego konstrukcja oparta jest na bazie płomieniówkowego wymiennika ciepła Heiztechnik o wysokiej sprawności wymiany ciepła, wykonanego w formie wydzielonej kolumny grzewczej.

Czytaj więcej...


HT EKO GL 15 - 40 kW

Kocioł podajnikowy 5 klasy do spalania ekogroszku

Kocioł HT EKO GL jest zmodernizowaną wersją kotła Q EKO GL. Kocioł charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem zewnętrznym. Automatyka sterująca wkomponowana została w konstrukcję kotła.

Czytaj więcej...


Q MAX EKO GL 80 - 480 kW

Kocioł dużej mocy do spalania ekogroszku - 5 klasy.

Q MAX EKO GL jest automatycznym kotłem grzewczym, którego konstrukcja oparta jest na bazie płomieniniówkowego wymiennika Heiztechnik o wysokiej skuteczności wymiany ciepła.

Czytaj więcej...

 


 

Nowoczesne kotły na ekogroszek

 

Postępujące zanieczyszczenie środowiska wymaga od wszystkich zmiany myślenia i zachowań. Zmiany powinny zacząć się od zastosowania nowoczesnych systemów grzewczych. Jednym z rozwiązań wspierających ochronę środowiska są nowoczesne kotły podajnikowe. Oparte o płomieniówkowy  wymiennik ciepła Heiztechnik, posiadającym wysoką sprawność wymiany ciepła.

Piece na ekogroszek, w zależności od modelu, dostępne są w różnych wariantach mocy grzewczej, tak by łatwo je dopasować do ogrzewanych pomieszczeń. Wyposażone są w automatykę pogodową HT-tronic® 700, która dopasowuje parametry pracy urządzenia, oraz moc grzewczą do rodzaju paliwa i temperatury. Steruje w trybie pogodowym temperaturą zaworów na instalacji oraz umożliwia  podłączenie termostatów pokojowych. Dzięki temu płynnie sterujemy ilością energii potrzebnej w danym momencie do ogrzewania.

 

Jak działa piec na ekogroszek?

Kotły wyposażone są w automatyczny palnik, który umieszczony jest w komorze spalania w dolnej części pieca. Paliwo podawane jest do obrotowego paleniska przez podajnik, gdzie ulega spaleniu, popiół automatycznie spada z paleniska. Paliwo zgromadzone w zasobniku zapewnia automatyczną pracę pieca nawet przez kilka dni. Kotły automatyczne gdzie paliwem jest ekogroszek nie wymagają stałego nadzoru funkcję tą wykonuje automatyka.

Każdy model kotła posiada elegancki design, a elementy elektroniczne zostały estetycznie wkomponowane w urządzenie.

 

Automatyczne kotły węglowe Heiztechnik są urządzeniami o wysokiej sprawności, ekologicznymi, ekonomicznymi oraz estetycznymi. To inwestycja o dużej stopie zwrotu. Spełniają normy 5 klasy ochrony środowiska ustalone przez normę PN-EN 303-5:2012 oraz rozporządzenia ECO DESIGN.