Heiztechnik - Producent kotłów

O firmie

 

 

Przedsiębiorstwo Produkcyjne Heiztechnik to nowoczesna fabryka, która zajmuje się produkcją kotłów grzewczych do spalania paliw stałych o mocy od 3,9 kW do 7 MW, pomp ciepła oraz innych urządzeń grzewczych. Produkcja odbywa się w nowoczesnych obiektach produkcyjnych przy wykorzystaniu zaawansowanego technologicznie parku maszynowego; laserowych urządzeń do cięcia stali, numerycznie sterowanych pras krawędziowych i zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych. Produkowane wyroby cechuje bardzo wysoka sprawność energetyczna, oraz prosta i łatwa obsługa. Biuro konstrukcyjne w sposób ciągły modernizuje i przygotowuje do produkcji nowe urządzenia grzewcze.

Sukcesem firmy jest stworzenie serii kotłów GreenLine. Kotły tej serii spełniają najwyższe wymagania dotyczące ochrony środowiska i efektywności energetycznej określone dla ECO DESIGN oraz 5 klasy. Cechy te, osiąga się poprzez charakterystyczną dla kotłów Heiztechnik budowę wymiennika ciepła oraz rozbudowaną komorę spalania. Produkowane kotły o mocy do 300 kW przystosowane są do montażu w układach zamkniętych. Procesem spalania steruje nowoczesna automatyka, która oprócz profesjonalnego sterowania procesem spalania w systemie autoregulacji HT Logic III, może zarządzać całym systemem dystrybucji ciepła. Od 2011 firma zajmuje się produkcją pomp ciepła. Seria bardzo nowoczesnych - inwerterowych pomp ciepła CALLA VERDE o mocy 5 - 20 kW, pracuje na najnowszym, ekologicznym, czynniku chłodniczym R452B.
Zastosowanie czynnika R452B oraz nowoczesnych komponentów spowodowało, że pompy ciepła osiągają bardzo wysokie współczynniki COP (7,3) oraz SCOP (4,55). Proponujemy Państwu nowoczesne urządzenia grzewcze o mocach od 3,9 kW do 7 MW. Produkty firmy Heiztechnik tworzą prawdopodobnie najszerszą ofertę urządzeń grzewczych w Polsce i są doceniane na rynkach zagranicznych.

 

Dowiedz się więcej

 

 

 

 
Filmy Heiztechnik