Heiztechnik na Śląsku

Twój doradca
Sebastian Bogumił

  Napisz do nas

  Firma Heiztechnik – największy wybór nowoczesnych urządzeń grzewczych

  Przedsiębiorstwo produkcyjne Heiztechnik posiada prawdopodobnie największy wybór urządzeń grzewczych spośród wszystkich producentów w Polsce (od 3,9 kW do 7 MW). Firma od 10 lat jest producentem kotłów na pellet, kotłów grzewczych, kotłów centralnego ogrzewania, kotłów na biomasę, automatycznych kotłów węglowych, pomp ciepła oraz innych źródeł ciepła. Tak szeroka gama urządzeń grzewczych, zróżnicowanych pod względem budowy, wielkości, wyglądu i funkcjonalności, daje duże możliwości wyboru idealnie dopasowanego rozwiązania do potrzeb danego domu lub pomieszczenia.

  Firma Heiztechnik od wielu lat jest liderem branży na polskim rynku w zakresie nowoczesnych urządzeń grzewczych, zapewniających najwyższe standardy jakości, ekonomiczne zużycie paliwa i prostą obsługę. Jednak przede wszystkim wyróżnia je bardzo niska emisja spalin. Kotły na ekogroszek i pellet oraz pompy ciepła firmy Heiztechnik spełniają wszystkie restrykcyjne, proekologiczne regulacje prawne, dzięki czemu zapewniają nie tylko ciepło w ogrzewanym domu, ale i czyste powietrze w jego otoczeniu.

  Postaw na ekologię – wymień źródło ciepła i uzyskaj dofinansowanie!

  Smog i ogólnie zła jakość powietrza to jeden z większych problemów, z którymi zmaga się dziś województwo śląskie. Problem nasila się głównie w okresie zimowym, gdyż istotną przyczyną zanieczyszczeń jest spalanie niskojakościowych paliw stałych w nieekologicznych, starych kotłach zasypowych, czyli tzw. „kopciuchach”. Coraz więcej mieszkańców Śląska decyduje się na wymianę źródeł ciepła oraz na termomodernizację. W związku z tym, że są to kosztowne przedsięwzięcia, w ich realizacji pomagają rządowe programy, takie jak program “Czyste powietrze” lub ulga termomodernizacyjna.

  mapa zanieczyszczenia Śląska

  Program “Czyste powietrze” powstał w celu zmniejszenia emisji pyłów oraz szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery, wytwarzanych w procesie spalania paliw wykorzystywanych do ogrzewania domów. Dzięki temu programowi osoby, które zdecydują się na ekologiczny kocioł węglowy, kocioł CO na pellet czy pompę ciepła, mają możliwość otrzymania wysokiego dofinansowania. Program skierowany jest do osób fizycznych i właścicieli budynków jednorodzinnych. Skorzystanie z programu to również szansa na wymianę niektórych instalacji na bardziej nowoczesne i efektywne przy niskim nakładzie własnych środków oraz możliwość obniżenia opłat za prąd i ogrzewanie. Wszelkie szczegółowe informacje na temat programu “Czyste powietrze”, w tym instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie oraz oferta produktów Heiztechnik, biorących udział w programie, dostępne są na naszej stronie: Zobacz Program Czyste Powietrze.

  Podobnie ulga termomodernizacyjna pozwala na odliczenie do 53 tys. zł z tytułu wydatków poniesionych na realizację tzw. przedsięwzięć termomodernizacyjnych, takich jak wymiana kotła. Kwotę odlicza się od dochodu w PIT. Celem tego rodzaju ulgi jest zmniejszenie zużycia energii wykorzystywanej do ogrzewania domu oraz ciepłej wody użytkowej. Aby sprawdzić, jakie urządzenia grzewcze Heiztechnik podlegają uldze termomodernizacyjnej oraz dowiedzieć się więcej na jej temat, zachęcamy do zapoznania się z informacjami na naszej stronie: Zobacz Program Czyste Powietrze.

  Firma Heiztechnik posiada w swojej ofercie duży wybór urządzeń, które spełniają wymogi potrzebne do uzyskania ulgi termomodernizacyjnej oraz do skorzystania z programu “Czyste powietrze”.

  Pompy ciepła

  pompy ciepła

  Oferowane przez firmę Heiztechnik pompy ciepła to podstawowe, samodzielne źródło ciepła, przeznaczone do chłodzenia pomieszczeń w sezonie letnim i ogrzewania ich w okresie zimowym oraz do generowania ciepłej wody użytkowej. Na uwagę zasługuje nie tylko ich wysoka efektywność działania, ale również bardzo estetyczna, wysokiej jakości, nowoczesna konstrukcja. Ponadto zaprojektowane zostały w taki sposób, aby działały bez szkody dla środowiska, w związku z czym dają możliwość skorzystania z programów ulgowych i pomocowych. A podkreślić należy, że podstawowy program dotacji programu “Czyste powietrze” daje możliwość uzyskania najwyższych dopłat, bo sięgających aż 25.000 zł przy wymianie źródła ciepła właśnie na pompę ciepła.

  Nowoczesne kotły węglowe

  Kotły na ekogroszek również należą do rozwiązań wspierających ochronę środowiska. Każdy produkowany przez nas kocioł na ekogroszek posiada elegancki design, a jego wysokiej jakości automatyka sprawia, że kocioł węglowy nie wymaga stałego nadzoru. Ponadto kotły na ekogroszek oparte są o płomieniówkowy wymiennik ciepła Heiztechnik, dzięki czemu uzyskują wysoką wydajność wymiany ciepła. Wszystko to wpływa na niezwykły komfort użytkowania oraz prostotę i szybkość obsługi kotłów. Ekogroszek, odpowiednio spalany, wytwarza niewiele szkodliwych dla środowiska substancji, dlatego te automatyczne kotły węglowe spełniają standardy 5 klasy ochrony środowiska ustalone przez normę PN-EN 303-5:2012 oraz rozporządzenia ECO DESIGN. Dzięki temu można liczyć na dofinansowanie zakupu tych nowoczesnych kotłów węglowych z programu “Czyste powietrze” lub na wsparcie z tytułu ulgi termomodernizacyjne

  Kotły pelletowe

  Tradycyjne piece zasilane węglem kamiennym coraz częściej zastępowane są kotłami na pellet. Firma Heiztechnik to wiodący producent kotłów na pellet, zasilanych granulatem produkowanym z odpadów drewna. Taki rodzaj ogrzewania jest proekologiczny i zapewnia optymalne ogrzewanie pomieszczeń. W naszej ofercie znalazły się kotły pelletowe 5 klasy, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie techniki spalania oraz redukcją emisji szkodliwych substancji wynikłych z procesu spalania. Do zalet kotłów na pellet należą również nowoczesny design, komfort użytkowania i wysoki stopień zautomatyzowania.

  Osoby zainteresowane zakupem kotła CO na pellet lub potrzebujące informacji, jaki kocioł na pellet wybrać, aby móc uzyskać dofinansowanie z programów rządowych, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Podobnie w przypadku kotła na ekogroszek lub pompy ciepła, nasi doświadczeni specjaliści służą pomocą w wyborze właściwego rozwiązania. Osoby zainteresowane naszymi urządzeniami grzewczymi zachęcamy do zapoznania się z naszą przejrzystą ofertą: Zobacz Ofertę.

  Modernizacja domowej kotłowni to nie tylko wymiana urządzenia grzewczego, ale również ograniczenie ilości rur i odzyskanie części jej przestrzeni.