Nieudana próba rozpalenia

Strona główna Forum Pomoc techniczna Nieudana próba rozpalenia

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63867

      Witam.Trzeci sezon użytkuję kocioł z palnikiem pellas mini 12kw.W tym sezonie zaczął się problem z rozpalaniem.3-4 razy w tygodniu jest „nieudana próba rozpalenia”. Często zdarza się to w nocy przez co kocioł się wyziębia i po ponownym odpaleniu musi się na nowo rozgrzewać. Jaka może być tego przyczyna.

    • #63876
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam.Trzeci sezon użytkuję kocioł z palnikiem pellas mini 12kw.W tym sezonie zaczął się problem z rozpalaniem.3-4 razy w tygodniu jest „nieudana próba rozpalenia”. Często zdarza się to w nocy przez co kocioł się wyziębia i po ponownym odpaleniu musi się na nowo rozgrzewać. Jaka może być tego przyczyna.

      Cześć,
      Czyściłeś podajnik? Rzuć okiem na ten post. Tam jest fajny opis tego co się dzieje przy dużej ilości trocin w podajniku.
      https://heiztechnik.pl/index.php/forum/4-pomoc-techniczna/3747-one-basic-11-kw?start=100#11227
      Czy zmieniałeś paliwo? Zmieniło się jakoś znacznie podawanie? Dostosowałeś wielkość dawki paliwa do rozpalania?

      Pozdrawiam

    • #63875

      Podajnik wyczyszczony dokładnie pomimo to problem się powtarza.

    • #63874
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Podajnik wyczyszczony dokładnie pomimo to problem się powtarza.

      Możesz spróbować zwiększyć dawkę paliwa do rozpalania.
      Z tego co pamiętam jest to w ustawieniach serwisowych -> rozlanie -> Czas podawania paliwa w trybie rozpalanie

      Czy wskaźnik płomienia działa poprawnie? Jak będziesz przy piecu to poobserwuj jak wygląda rozpalanie.
      Czy wskazanie % płomienia nie spada poniżej progu detekcji.

      Inna możliwość to za duża dawka do rozpalania, którą ciężko rozpalić. Ja u siebie celuję w około 100g.

      Zakładam, że nic nie zmieniałeś w konfiguracji pieca i problem zaczął występować.

    • #63873

      W ustawieniach serwisowych nic nie zmieniałem.w tym sezonie zmieniłem pelet na inny ale to nie powinno mieć raczej wpływu gdyż jest o takich samych parametrach jak poprzednio i posiada certyfikat.Spróbuję jeszcze pokombinować z dawką paliwa do rozpalania.Dzięki.

    • #63872
      Markus
      Uczestnik

      Sprawdź jeszcze, czy na dole zasobnika (podajnik nr 1) nie zgromadziło się za dużo pyłu, który blokuje podawanie pelletu.
      Sprawdź też pod tym katem podajnik nr 2 (w palniku).

      Pozdrawiam

      Markus

    • #63871

      Zarówno podajnik jak i zasobnik zostały dokładnie wyczyszczone z trocin.

    • #63870
      Markus
      Uczestnik

      No to może powoli siada grzałka, stąd też te nieudane próby rozpalania.

    • #63869
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      W ustawieniach serwisowych nic nie zmieniałem.w tym sezonie zmieniłem pelet na inny ale to nie powinno mieć raczej wpływu gdyż jest o takich samych parametrach jak poprzednio i posiada certyfikat.Spróbuję jeszcze pokombinować z dawką paliwa do rozpalania.Dzięki.

      Niestety to, że jest o tych samych parametrach nie oznacza, że będzie się tak samo sypał.

      Po każdej zmianie paliwa musisz zrobić przeważnie i wprowadzić nowa wartość podawania do sterownika.
      Dodatkowo jak to podawanie zmieniło się jakoś znacząco to musisz zmienić czas podawania przy rozpalania.

      Nawet jak nie zmieniłeś paliwie warto przewazyć podawanie przy każdej dostawie.

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.