Heiztechnik - Producent kotłów

Program Czyste Powietrze

LISTA

Świadomość ludzi na temat sytuacji ekologicznej stale rośnie. Coraz więcej osób decyduje się na wymianę źródeł ciepła w domach oraz ogólną termomodernizację budynków, w których mieszkają. Choć są to kosztowne przedsięwzięcia, w ich realizacji pomagają rządowe programy, w tym program "Czyste powietrze". Czym jest ten program? Jakie są jego główne założenia? Wszystkie odpowiedzi poniżej.

 

Kilka słów o programie czyste powietrze

 

Program czyste powietrze jest akcją, która skupia się głównie na dążeniu do wymiany źródeł ciepła. Decydując się na ekologiczny kocioł czy pompę ciepła, można otrzymać naprawdę wysokie dofinansowanie. Program został stworzony z myślą o osobach fizycznych oraz właścicielach budynków jednorodzinnych. Mogą oni otrzymać środki na wymianę starych, nieekologicznych pieców na te nowoczesne, posiadające certyfikaty i spełniające wymagania narzucone przez Ministra Rozwoju i Finansów. Jeżeli komuś zależy, by dotacja do wymiany kotła trafiła właśnie do niego, musi on złożyć wniosek papierowy lub w formie elektronicznej do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Wysokość dotacji, jakie można uzyskać w ramach programu

Omawiany program to nie tylko dopłata do wymiany pieca, ale całe przedsięwzięcie mające na celu zmianę nawyków Polaków. Zauważyć to analizując wysokość dotacji, jakie można uzyskać w ramach tego programu. Podstawowy program dotacji daje możliwość uzyskania dopłat sięgających 25 000 zł przy wymianie źródła ciepła na pompę ciepła. Trochę mniej, bo 20 000 zł dofinansowania można otrzymać przy wymianie kotła na ekologiczny. Dodatkowe 5 000 można dostać, jeśli wdroży się także fotowoltaikę (w obu tych przypadkach). Na termomodernizację bez wymiany źródła ciepła można otrzymać nawet 10 000 zł. W przypadku programu rozszerzonego kwoty te mogą wzrosnąć od 5 000 zł (w przypadku wymiany kotła i termomodernizacji) do nawet 7 000 zł (w przypadku wymiany źródła ciepła na najbardziej ekologiczne rozwiązanie, czyli pompę ciepła).

 

Zmiany, jakie zaszły w programie

 

Druga tura programu trwa od maja 2020 roku. Warto wiedzieć, że wraz z jej uruchomieniem w życie weszły też nowe założenia, do których należą:

- łatwiejsze otrzymanie dotacji dzięki uproszczonemu procesowi ich przyznawania,

- możliwość składania wniosku online lub w formie papierowej,

- uproszczenie istniejącego wniosku,

- skrócenie czasu, jaki właściwe organy mają na rozpatrzenie wniosku — do 30 dni,

- finansowanie także przedsięwzięć rozpoczętych,

- integracja z programami gminnymi,

- integracja z programem mój prąd,

- możliwość otrzymania dotacji bankowych,

- dodatkowe korzyści na beneficjentów decydujących się na pompę ciepła i fotowoltaikę,

- dotacje na termomodernizację w wysokości 10 i 15 tys. złotych.

 

Bez wątpienia warto skorzystać z programu "Czyste powietrze". Po pierwsze pomoże ona zadbać o planetę i ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Po drugie pomoże obniżyć opłaty za prąd i ogrzewanie. Po trzecie pozwoli wymienić niektóre instalacje na nowocześniejsze i bardziej efektywne przy niskim nakładzie własnych środków.

  

 
 
 

Nasze kotły do programu:

 


ONE

ONE

Kocioł pelletowy 5 klasy

Kocioł ONE jest najnowszym kotłem pelletowym firmy HEIZTECHNIK. Urządzenie cechuje kompaktowa, nowoczesna, estetyczna konstrukcja zapewniająca niewielkie wymiary oraz łatwą obsługę. ONE 8kW należy do najmniejszych certyfikowanych kotłów.

Czytaj więcej...


ONE_BASIC

ONE BASIC

Kocioł pelletowy 5 klasy

Kocioł ONE BASIC należy do najnowszej serii kotłów pelletowych firmy HEIZTECHNIK. Urządzenie cechuje kompaktowa, nowoczesna, estetyczna  konstrukcja zapewniająca niewielkie wymiary. ONE BASIC 8kW należy do najmniejszych certyfikowanych  kotłów.

Czytaj więcej...


HT DasPell

HT DasPell GL 12 - 60 kW

Kocioł pelletowy 5 klasy

HT DasPell GL jest nowoczesnym kotłem grzewczym, którego konstrukcja oparta jest na bazie płomieniówkowego wymiennika Heiztechnik o wysokiej skuteczności wymiany ciepła, wykonanego w formie wydzielonej kolumny grzewczej.

Czytaj więcej...


Q Pellet GL

Q Pellet GL 12 - 30 kW

Kocioł pelletowy 5 klasy

Q Pellet GL jest nowoczesnym kotłem grzewczym, którego konstrukcja oparta jest na bazie płomieniówkowego wymiennika Heiztechnik o wysokiej skuteczności wymiany ciepła, wykonanego w formie wydzielonej kolumny grzewczej.

Czytaj więcej...


HT DasPell

HT DasPell BOX GL 12 - 20 kW

Kocioł pelletowy 5 klasy

HT DasPell BOX GL jest nowoczesnym kotłem grzewczym, którego konstrukcja oparta jest na bazie płomieniówkowego wymiennika Heiztechnik o wysokiej skuteczności wymiany ciepła, wykonanego w formie wydzielonej kolumny grzewczej.

Czytaj więcej...


HT DasPell LuxGL 12 - 20 kW

Kocioł pelletowy 5 klasy

HT Daspell LuxGL jest najnowszym kotłem serii GreenLine. Urządzenie cechuje nowoczesny wygląd zewnętrzny oraz bogate wyposażenie. Zarządzanie pracą kotła oraz sterowanie instalacją grzewczą obiektu odbywa się poprzez kolorowy dotykowy wyświetlacz.

Czytaj więcej...


Q_EKO_DUO

Q EKO GL 15 - 69 kW

Kocioł podajnikowy 5 klasy do spalania ekogroszku

Q EKO GL jest nowoczesnym kotłem grzewczym, którego konstrukcja oparta jest na bazie płomieniówkowego wymiennika ciepła Heiztechnik o wysokiej sprawności wymiany ciepła, wykonanego w formie wydzielonej kolumny grzewczej.

Czytaj więcej...


HT EKO GL

HT EKO GL 15 - 40 kW

Kocioł podajnikowy 5 klasy do spalania ekogroszku

Kocioł HT EKO GL jest zmodernizowaną wersją kotła Q EKO GL. Kocioł charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem zewnętrznym. Automatyka sterująca wkomponowana została w konstrukcję kotła.

Czytaj więcej...