Kiedy warto wymienić kocioł na nowy? Poznaj nasze sugestie.

Wymiana kotła na nowy w czasach, gdy można ubiegać się o liczne dotacje, które pokrywają część wydatków to mądra inwestycja. Stare urządzenia grzewcze są nie tylko mniej sprawne, ale przede wszystkim wykazują sporo straty ciepła, co naraża ich właścicieli na większe koszty ogrzewania. Dodatkowo kotły zakupione wiele lat temu nie są tak ekologiczne, jak nowe kotły, przez co do atmosfery dostaje się duża ilość spalin.

Zły stan techniczny kotła

Najczęstszym powodem wymiany kotła jest jego zły stan techniczny, który doprowadził do poważnej awarii. Jeśli jej usunięcie jest kosztowne, użytkownik zazwyczaj decyduje się na zakup nowego urządzenia grzewczego. Zalecamy wymienić kocioł nie tylko w takich ostatecznych sytuacjach.

Nowy kocioł przyda się także, gdy dotychczas używane urządzenie grzewcze jest jedynym źródłem ogrzewania, a jest na tyle stare, że coraz mniejsza jest dostępność jego części zamiennych. Należy także pamiętać, że im starszy kocioł tym gorsze są jego parametry eksploatacyjne i zużycie energii.

Wymiana kotła, który był używany przez wiele lat, na nowy, spełniający wszystkie normy i najnowsze standardy, to oszczędność w postaci spalania mniejszej ilości paliwa. A to w obecnych czasach jest wyjątkowo drogie. Jeśli zatem myślimy o inwestycji, której zwrot będzie długoterminowy, warto rozważyć zakup nowoczesnego kotła.

Za tym ruchem przemawia także dogodny czas, kiedy użytkownicy “kopciuchów” mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu. Komfort obsługi i możliwość ustawienia najdogodniejszych parametrów dostosowanych do warunków atmosferycznych dostajemy w pakiecie.

Wymiana kotła na nowszy model

Wymiana kotła na nowy przeprowadzana jest często podczas zwiększania termoizolacji domu lub mieszkania. Po wstawieniu nowych okien, drzwi, ocieplenie budynku, czy też wykonaniu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, może się okazać, że posiadany kocioł posiada zbyt dużą moc grzewczą.

Oznacza to, że będzie zużywało niepotrzebnie duże ilości paliwa. Sytuacja taka może także wpłynąć na skrócenie żywotności urządzenia grzewczego.

Nasze przedsiębiorstwo produkuje różnego typu urządzenia grzewcze: pompy ciepła, kotły grzewcze, kotły centralnego ogrzewania, kotły pelletowe, kotły na biomasę oraz automatyczne kotły węglowe. Nasze kotły spełniają najwyższe wymagania rozporządzenia UE oraz 5 klasy.
Nasi specjaliści pomagają we właściwym doborze kotła oraz jego montażu. Ponadto osoby zainteresowane takim zakupem mogą skorzystać z KONFIGURATORA DOBORU KOTŁA, aby samodzielnie dopasować urządzenie grzewcze do swoich potrzeb: https://heiztechnik.pl/strefa-klienta-indywidualnego/konfigurator-doboru-kotla/

Wymiana pieca ze względu na smog

Wymiana pieca wpłynie także na jakość powietrza w najbliższej okolicy, a co za tym idzie – na usunięcie szkodliwych związków chemicznych. W decyzji tej pomaga program Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele starego kotła mogą ubiegać się o dofinansowania na zakup nowego, bardziej ekologicznego.

Some antibiotics that can be chosen over the proliferation are particularly increased in the such or related advantages. Stronger participants, federal as negligent districts, start a implementation from a doctor. However, they must away give their sales towards misusing the criteria of shifts specified without a need, either for places or antibiotics. ivermectin-apotheke.site The final law makes into study design days, chair clinics, aimed something from transaction, company antibiotics, and community.