Firma Heiztechnik potrójnym laureatem Złotego Medalu targów Instalacje 2022!

Miło nam poinformować, że nasza firma otrzymała Złoty Medal Grupy MTP w przypadku aż 3 produktów – kotła DasPell NEXT 15 kW, kotła FLAT 11 kW i kotła MaxPell Evo 450! Nagrodzone urządzenia będzie mógł zobaczyć każdy uczestnik targów Instalacje 2022 w dniach 25-27 kwietnia w Poznaniu oraz bliżej zapoznać się z ich zaletami i nowoczesnymi rozwiązaniami.

Złoty Medal Grupy MTP – co to jest?

Złoty Medal Grupy MTP przyznawany jest jedynie najlepszym rozwiązaniom, które wyróżniają się na tle innych urządzeń swoją innowacyjnością, wysoką jakością oraz przemyślanymi rozwiązaniami, które wpływają na komfort ich obsługi. W tym roku sąd konkursowy wytypował 12 złotych medalistów – produkty różnych firm i różnego przeznaczenia, które wpisują się w wymagania konkursowe. Wśród nich aż 3 produkty to kotły naszej produkcji! Żadna inna firma nie zdobyła tylu nagród, co nasze Przedsiębiorstwo Produkcyjne Heiztechnik! Sąd konkursowy stanowi grupa ekspertów w branży techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, chłodniczej, wentylacyjnej oraz z obszaru OZE, czyli odnawialnych źródeł energii. Specjaliści Ci przy wyborze złotych medalistów zwracali uwagę na produkty wyróżniające się innowacyjnymi i pomysłowymi rozwiązaniami oraz zaawansowane technologicznie. Otrzymanie aż 3 złotych medali jest zatem najlepszym świadectwem wysokiej jakości naszych urządzeń grzewczych.

Trzy złote medale dla firmy Heiztechnik

Firma Heiztechnik uczestniczyła w konkursie o Złoty Medal MTP z następującymi 3 produktami:

  • Kocioł DasPell NEXT 15 kW – nowoczesnych kocioł pelletowy o niewielkich gabarytach, który wyróżnia się innowacyjnością w zakresie jego konstrukcji – połączenia kotła z kompletną instalacją hydrauliczną oraz nowoczesnym systemem zarządzania procesem spalania z wykorzystaniem tlenowej sondy Lambda w formie jednego zwartego urządzenia.
  • Kocioł FLAT 11 kW – nasz najnowszy kompaktowy kocioł na pellet, wyróżniający się bogatym wyposażeniem, np. automatyką pogodową z sondą Lambda i autoregulacją HT-Logic III. Jego palnik posiada automatyczne czyszczenie. Ponadto kocioł zaopatrzony jest w system automatycznego czyszczenia wymiennika, moduł hydrauliczny oraz grupę bezpieczeństwa.
  • Kocioł MaxPell Evo 450 – najnowszym model kotła średniej mocy. Został skonstruowany w taki sposób, aby jego praca i obsługa była maksymalnie zautomatyzowana. Ponadto spełnia on normy proekologiczne, jego działanie jest zatem przyjazne środowisku.

Każdy z powyższych kotłów spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ochrony środowiska. To urządzenia najwyższej, 5 klasy efektywności energetycznej zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012 oraz posiadające certyfikat EcoDesing. Ponadto każde z naszych 3 urządzeń wykazuje obniżoną emisję cząstek stałych o wartości ≤ 20 mg/m3. Dzięki temu osoby zainteresowane zakupem kotłów mogą ubiegać się o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze. Jesteśmy przekonani, że wyżej wymienione kotły zdobędą uznanie nie tylko konkursowej komisji, ale przede wszystkim właścicieli domowych kotłowni.