Heiztechnik - Producent kotłów

Blog

Ulga termomodernizacyjna – komu przysługuje?

Ulga termomodernizacyjna pozwala na odliczenie do 53 tys. zł z tytułu wydatków poniesionych na realizację tzw. przedsięwzięć termomodernizacyjnych, takich jak wymiana kotła, ocieplenie domu czy zamontowanie ogniw fotowoltaicznych. Kwotę odlicza się od dochodu w PIT.

Czym jest krzywa grzewcza i jak ją ustawić?

Nowoczesne systemy grzewcze są w pełni sterowane i kontrolowane przez mikroprocesorowe sterowniki. Zadaniem użytkownika jest jedynie wprowadzenie odpowiednich ustawień, według których sterownik będzie regulował poszczególne parametry instalacji. Jednym z najważniejszych wskaźników jest krzywa grzewcza.

Kotły na drewno – co warto o nich wiedzieć? Na co zwrócić uwagę?

Drewno jest niezwykle atrakcyjnym paliwem pod względem ceny, dostępności, uniwersalności oraz wartości opałowej. Jego spalanie nie wpływa na bilans dwutlenku węgla w atmosferze. Przy rosnących cenach paliw oraz energii elektrycznej wybór drewna jako paliwa stanowi dobrą alternatywę dla osób szukających oszczędności.

Ogrzewanie wodne – jakie są jego rodzaje?

Wybór ogrzewania ma duże znaczenie ze względu na wydatki, jakie poniesiemy podczas montażu, jak również późniejszej eksploatacji. W Polsce jednym z najpopularniejszych  systemów jest ogrzewanie wodne. Do jego zalet należą między innymi tania eksploatacja oraz duże bezpieczeństwo użytkowania.

Ogrzewanie powietrzem – jakie są jego wady i zalety?

Ogrzewanie powietrzem jest nowoczesnym sposobem ogrzewania pomieszczeń stosowanym coraz częściej w nowoczesnym budownictwie, w tym również budownictwie niskoenergetycznym. Do jego zalet należy między innymi wysoka sprawność oraz łatwość regulacji temperatury.