Heiztechnik - Producent kotłów

Blog

Co to jest Ecodesign? Na czym polega ekoprojekt?

Dyrektywa Ecodesign ustanawia ogólne zasady projektowania urządzeń związanych z energią. Oferowane kotły, zaprojektowane zgodnie z wymaganiami ecodesign, w znaczący sposób przyczyniają się do poprawy jakości powietrza, istotnie zmniejszając powstawanie szkodliwego smogu.

Kotły na drewno – co warto o nich wiedzieć? Na co zwrócić uwagę?

Drewno jest niezwykle atrakcyjnym paliwem pod względem ceny, dostępności, uniwersalności oraz wartości opałowej. Jego spalanie nie wpływa na bilans dwutlenku węgla w atmosferze. Przy rosnących cenach paliw oraz energii elektrycznej wybór drewna jako paliwa stanowi dobrą alternatywę dla osób szukających oszczędności.

Kotły na pellet – jaki wybrać i jak ustawić?

Kocioł na pellet stanowi wydatek rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wybierając odpowiedni dla siebie kocioł, warto zwrócić uwagę na jego wielkość, moc, pojemność zbiornika zasypowego oraz dostępne funkcje.

Ulga termomodernizacyjna – komu przysługuje?

Ulga termomodernizacyjna pozwala na odliczenie do 53 tys. zł z tytułu wydatków poniesionych na realizację tzw. przedsięwzięć termomodernizacyjnych, takich jak wymiana kotła, ocieplenie domu czy zamontowanie ogniw fotowoltaicznych. Kwotę odlicza się od dochodu w PIT.

Czym jest krzywa grzewcza i jak ją ustawić?

Nowoczesne systemy grzewcze są w pełni sterowane i kontrolowane przez mikroprocesorowe sterowniki. Zadaniem użytkownika jest jedynie wprowadzenie odpowiednich ustawień, według których sterownik będzie regulował poszczególne parametry instalacji. Jednym z najważniejszych wskaźników jest krzywa grzewcza.