Dlaczego warto zdecydować się na piece na ekogroszek firmy Heiztechnik?

Aby odpowiedzieć na to pytania, przypomnijmy na początku, czym jest ekogroszek? To nazwa paliwa, które jest otrzymywane z węgla kamiennego. W procesie przerobu zostaje pokruszone i opłukane z miału. Do domowych kotłowni trafia już w postaci kalorycznego groszku o ściśle określonych wymiarach. Dlaczego piece na ekogroszek firmy Heiztechnik najlepiej sprawdzą się w korzystaniu z tego paliwa? Zachęcamy do zapoznania się z poniższą treścią.

Ekologiczne spalanie ekogroszku

Osoby, które poszukiwały urządzenia grzewczego, zapewne zetknęły się z pojęciem klas emisyjnych kotłów. Najwyższą z nich, a zarazem najlepszą jest 5 klasa. W naszej ofercie znajdują się kotły na ekogroszek o tej najwyższej klasie. Spełniają one wszystkie, nawet najbardziej restrykcyjne warunki, ujęte w normie EN 303-5:2002.

Aby to osiągnąć piece na ekogroszek firmy Heiztechnik musiały zostać skonstruowane z użyciem bardzo zaawansowanych technologii. Jednocześnie dla ich posiadaczy są one bardzo proste w obsłudze.

Ekologiczne spalanie potęguje także rodzaj paliwa. Ekogroszek wyróżnia się niską emisją spalin, wyprzedza pod tym względem zwykły węgiel. Dodatkowo jest bardzo wydajny i kaloryczny. Dzięki temu można spalać go mniej przy takim samym efekcie ogrzewania budynku. Jakościowy ekogroszek plus piece na ekogroszek firmy Heiztechnik to gwarancja czystego powietrza bez smogu!

Nowoczesna technologia i automatyka

Piece na ekogroszek firmy Heiztechnik wyposażone są w innowacyjne palniki oraz systemy spalania. To kotły automatyczne, czyli sterowane przez właściwie zaprogramowaną automatykę. To ona zarządza całym procesem spalania, pracą wentylatora oraz kontroluje system podawania ekogroszku do palnika.

Projektując nasze kotły, pomyśleliśmy o każdym szczególe, tak aby paliwo umieszczone w zasobniku umożliwiało całkowicie samodzielną pracę kotła przez kilka dni. Dzięki temu ich użytkownik nie musi stale zaglądać do kotłowni i nadzorować pracy urządzenia grzewczego.

Nasze kotły na ekogroszek mogą pracować w różnorodnych warunkach. Dzięki różnym rodzajom mocy grzewczej, można je dopasować do wymagań danego budynku. Dostosowują się nawet do aktualnej pogody. Wyposażyliśmy je w nowoczesną automatykę pogodową. Jej działanie pozwala zsynchronizować właściwości pracy urządzenia i jego moc grzewczą do panującej temperatury.

Certyfikat Ecodesign

Z dniem 1 stycznia 2020 roku weszła w życie dyrektywa parlamentu europejskiego zwana ecodesign (znana także jako ekoprojekt). Kotły, zaprojektowane zgodnie z nowymi zasadami, charakteryzują się niską emisją spalin również na mocy obniżeniowej, czyli poza sezonem, w czasie podtrzymania ich pracy. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ niższe obciążenie kotła było związane z gorszymi warunkami spalania. A to miało niekorzystny wpływ na środowisko.

Kotły na ekogroszek dostępne w naszej ofercie spełniają zarówno wymogi 5 klasy, jak i ecodesign. Podsumowując – tam, gdzie są nasze urządzenia grzewcze, tam znika problem ze smogiem. Kotły Heiztechnik… teraz możesz głęboko odetchnąć czystym powietrzem!