Heiztechnik dwukrotnym laureatem plebiscytu Ekolaury 2021!

Ekolaury to ogólnopolski plebiscyt organizowany od 2002 roku przez Polską Izbę Ekologii. Skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów, a jego cel to propagowanie wszelkich proekologicznych, innowacyjnych i skutecznych działań, które wspierają środowisko naturalne. W tegorocznej edycji konkursu EKOLAURY Polskiej Izby Ekologii 2021 firma Heiztechnik zdobyła aż dwie nagrody, z czego niezmiernie się cieszymy!

Czym są Ekolaury?

W dobie szybkiego rozwoju cywilizacyjnego rośnie zanieczyszczenie środowiska, w którym żyjemy. Ekolaury 2021 Polskiej Izby Ekologii to plebiscyt, który udowadnia, że rozwój i nowoczesność mogą iść w parze z poprawą stanu środowiska. Nagradzane są w nim firmy i instytucje, których nowatorskie działania mają charakter proekologiczny. Nagradzanie najefektywniejszych działań na rzecz ochrony środowiska ma na celu zachęcanie kolejnych przedsiębiorstw i innych podmiotów do pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Kategorie w konkursie Ekolaurów 2021

W tym roku odbyła się dwudziesta, jubileuszowa edycja plebiscytu Ekolaury 2021. Polska Izba Ekologii przyznała 20 nagród głównych oraz 12 wyróżnień w dziewięciu kategoriach oraz 13 nagród w kategorii specjalnej „EKOLAUR XX-lecia”.

Ekolaury 2021 Polskiej Izby Ekologii przyznane zostały w następujących kategoriach:

 • Gospodarka wodno-ściekowa
 • chrona powierzchni ziemi, gospodarka odpadami;
 • Ochrona powietrza, odnawialne źródła energii;
 • Ekoprodukt, zielone technologie;
 • Edukacja ekologiczna, ochrona przyrody;
 • Energooszczędność, efektywność energetyczna;
 • Czystsza Produkcja;
 • Gmina, związek gminny przyjazny środowisku,
 • Całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska.

Ekolaury dla Heiztechnik za Ekoprodukt i Zielone technologie

Uroczysta Gala wręczenia nagród 20. Jubileuszowej edycji Konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2021” miała miejsce 23 listopada 2021 roku w Hotelu Vienna House Easy w Katowicach.

Pośród wszystkich nagrodzonych znalazło się także Przedsiębiorstwo Produkcyjne Heiztechnik. Przyznano nam aż 2 nagrody w kategorii “Ekoprodukt, zielone technologie”. Zostaliśmy docenieni za nasze produkty:

 1. Kocioł pelletowy FLAT 11 kW,
 2. Pompa ciepła Cala Verde M20 COMFORT II.

Zarówno nagrodzony kocioł pelletowy, jak i pompa ciepła wyróżniają się ekologicznym systemem ogrzewania budynku. Kocioł FLAT 11 kW spełnia najwyższe wymagania rozporządzenia UE oraz 5 klasy, zapewnia niewielką emisję gazu cieplarnianego CO2 do atmosfery, a co więcej daje użytkownikowi narzędzia do sprawdzania procesów spalania.

Inwerterowa pompa ciepła Cala Verde M20 z hydroboksem COMFORT II funkcjonuje w oparciu o zieloną energię, którą uzyskuje z fotowoltaiki. Dzięki temu nie emituje substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego. Jest pierwszą w Polsce certyfikowaną i produkowaną pompą, w której zastosowano najnowszy czynnik chłodniczy R452B – opracowany dla wysokowydajnych pomp ciepła.

Oba urządzenia grzewcze przynoszą mierzalne korzyści ekologiczne, a także ekonomiczne.