Kompaktowe kotły na pellet – idealne piece do małych kotłowni

Skromne rozmiarowo kotłownie spotyka się często w starszych budynkach o małym metrażu. W celu zaoszczędzenia miejsca piece centralnego ogrzewania umieszczane były nawet w piwniczkach pod schodami.

Jednak nawet w nowoczesnym budownictwie na kotłownie przeznaczane jest często minimum powierzchni. Jest to efekt projektów, które skupiają się na zwiększeniu i optymalizacji pomieszczeń użytkowych przy jednoczesnym ograniczeniu przestrzeni pomieszczeń technicznych potrzebnych do komfortowego ogrzewania domów rodzinnych.

Jeśli mamy do zagospodarowania jedynie niewielką kotłownię, a chcemy ogrzewać budynek ekologicznie i ekonomicznie, nie jesteśmy jednak na straconej pozycji. Rozwiązaniem są kompaktowe kotły na pellet, których w Heiztechnik posiadamy bogatą ofertę.

Kompaktowy kocioł na pellet a wielkość kotłowni

Małe mieszkania również trzeba i można efektywnie ogrzewać – nawet takie, które nie posiadają wydzielonej kotłowni. Za pomocą kompaktowego kotła na pellet możemy zaadoptować któreś z pomieszczeń do tych celów. Jest to szczególnie pomocne rozwiązanie w domu, w którym nie było zainstalowane centralne ogrzewanie.

Kotły na pellet do małych pomieszczeń trzeba dobierać odpowiednio do przestrzeni, jaką dysponujemy. Oferowane przez nas nowoczesne, kompaktowe piece nadają się nawet do bardzo niskich pomieszczeń.

Jeśli więc wysokość Twojej kotłowni nie wynosi nawet 1,5 m, mamy dobrą wiadomość – wciąż dysponujesz odpowiednią ilością miejsca!

Zalety kompaktowych kotłów na pellet

Kompaktowe wymiary przeznaczone do małych pomieszczeń to nie tylko oszczędność miejsca i brak konieczności remontu mieszkania. Kocioł na pellet małych rozmiarów posiada też całą listę innych zalet:

  • umieszczenie palnika na pellet ułatwia jego obsługę i serwisowanie
  • większość palników oczyszczana jest mechanicznie, dzięki czemu znacznie zwiększa się odporność na powstawanie zgorzelin i spieków
  • użytkowanie takich kotłów umożliwia niskie zużycie pelletu – a to dzięki ich wysokiej sprawności cieplnej
  • proste czyszczenie przedniej części kotła
  • bardzo atrakcyjny stosunek ceny do jakości takich urządzeń

Kompaktowy kocioł na pellet – funkcjonalność

Kotły na pellet małych rozmiarów wcale nie ustępują tym większym pod względem funkcjonalności. Charakteryzuje je bardzo bogate wyposażenie umożliwiające ich komfortowe i wydajne użytkowanie.

Piece na pellet Heiztechnik posiadają moduł hydrauliczny w formie instalacji grzewczej wraz z automatycznym czyszczeniem palnika i wymiennika. Wszystkie urządzenia wyposażone są w nowoczesną automatykę pogodową korzystającą z sondy Lambda i autoregulacji HT-Logic III – w pełni przyjazną dla użytkownika i bardzo intuicyjną w obsłudze.

Każdy z kotłów wyposażony jest również w moduł bezpieczeństwa składającego się z naczynia przeponowego, zaworu bezpieczeństwa oraz z manometru.

Kompaktowy kocioł na pellet – wymiary

Wymiary naszych kompaktowych kotłów na pellet różnią się w poszczególnych modelach.

Kocioł ONE PLUS oraz ONE PLUS BASIC będą najlepszym rozwiązaniem dla pomieszczeń o bardzo małym metrażu. W zależności od mocy, na jaką się zdecydujemy, ich szerokość to zaledwie 57-70 cm. Głębokość korpusu wynosi 73-78 cm, a wysokość 133-147 cm.

Kotły DasPell NEXT i DasPell NEXT BASIC potrzebują niewiele większej przestrzeni – od 85 do 95 cm szerokości, 98 cm głębokości oraz 144 cm wysokości.

Z kolei kotły FLAT oraz FLAT BASIC będą dla nas idealne, jeśli dysponujemy stosunkowo wąskim pomieszczeniem, lub po prostu chcemy zagospodarować przestrzeń tak, by jak najmniej eksponować piec. Kotły z tej serii wymagają aż 117 cm szerokości, jednak jedynie 37 cm głębokości, stąd też ich nazwa – FLAT. Ich wysokość wynosi 130 cm.

Ryzyko przegrzania kotła

Wszystkie nasze kotły wyposażone są w termostat bezpieczeństwa, dzięki któremu można ustawić preferowaną, optymalną temperaturę. Dodatkowo, dzięki małej ilości paliwa w palniku, piec nie ulegnie nadmiernemu nagrzaniu w wypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej, a gdy temperatura na dworze ulegnie zmianie, czujnik temperatury kotła ustawi odpowiednie parametry.

Piece na pellet Heiztechnik to gwarancja bezpieczeństwa i jakości. Wszystkie nasze urządzenia są projektowane, wykonywane i montowane zgodnie z obowiązującymi normami i z użyciem nowoczesnych systemów zabezpieczających. Dzięki takim rozwiązaniom nie występuje ryzyko przegrzania kotła.