Niezawodny piec na pellet firmy Heiztechnik – DasPell

Prosty w obsłudze, kompaktowy kocioł, zapewniające optymalny proces spalania? Niezastąpiony piec na pellet firmy Heiztechnik – DasPell NEXT. To jeden z naszych najnowszych produktów, który zyskał już wyróżnienie w konkursie. W jego niewielkiej konstrukcji mieści się bogate wyposażenie – zutomatyka pogodowa z sondą Lambda, regulator HT tronic 900 Touch, system automatycznedo oczyszczania palnika, wymiennik i moduł hydraulicznego.

Praca w standardzie iPell

Piec na pellet firmy Heiztechnik DasPell NEXT to działanie w standardzie iPell R. Korzysta on z modułu HT-tronic Lambda w celu ulepszania procesu spalania. Dzięki temu użytkownicy kotła mogą liczyć na jego wysoką efektywność przy ich minimalnym zaangażowaniu. Jego elementy hydrauliczne zostały przez nas zaprojektowane z myślą o najdrobniejszych szczegółach. Zabezpieczenie kotła stanowi pompa ochrony powrotu z czujnikiem temperatury.

Tego rodzaju urządzenie grzewcze powinno być montowane w układzie zamkniętym z zachowaniem wszelkich dotyczących go norm i przepisów. Dobrze przemyślana konstrukcja pozwala przeprowadzić montaż kotła w prosty i szybki sposób. Za wypuszczanie powstałych w procesie grzewczym splin odpowiedzialny jest wentylator wyciągowy.

HT – Tronic 900 – wygodna i efektywna obsługa

HT tronic 900 Touch to regulator, w który wyposażony jest piec na pellet firmy Heiztechnik. DasPell NEXT może być dzięki temu jeszcze wygodniej i sprawniej sterowany. HT tronic 900 Touch to precyzyjne sterowanie i regulacja:

  • mocą kotła, dzięki czemu możliwe jest polepszenie procesu spalania – te ustawienia wpływają na automatyczną zmianę ustawienia ilości spalanego paliwa oraz intensywności nadmuchu,
  • pracą 4 pompą kotła,
  • CO i CWU
  • siłownikiem zaworu mieszającego,
  • zapalarką,
  • obsługą podajników paliwa,
  • obrazem poziomu paliwa

Ponadto istnieje możliwość przyłączenie kolejnych modułów i kontrolowania ich współpracy przy użyciu regulatora kotłów peletowych. Obsługa HT tronic 900 Touch jest prosta, bardzo intuicyjna. Posiada on wyraźny, duży, kolorowy wyświetlacz graficzny oraz menu ułożone w taki sposób, aby mógł z niego wygodnie korzystać zarówno użytkownik pieca, jak i pracownik serwisu. Istnieje możliwość dołączenia do regulatora modułu internetowego.

Wyróżnienie w konkursie TOPTEN-HACKS 2021

Kocioł pelletowy DasPell NEXT firmy Heiztechnik został wyróżniony w konkursie „TOPTEN-HACKS. Urządzenia grzewcze na stałe biopaliwa 2021”. Uwzględniono w nim jedynie na urządzeniach, w których spala się biopaliwa lub biomasę drzewną – czyli na takich, których produkcję wspiera UE.

Celem konkursu było propagowanie w kraju i za granicą urządzeń grzewczych dostępnych na polskim rynku oraz spełniających obecne proekologiczne wymogi. Kryteria oceny urządzeń grzewczych skupiały się na ich jakości energetyczno-emisyjnej. Analizowano i oceniano je na podstawie przeprowadzonych testów i złożonych deklaracji.

Wśród wszystkich, zgłoszonych do konkursu, kotłów z automatycznym zasilaniem stałym biopaliwem, o mocy cieplnej do 70 kW znalazł się nasz DasPell NEXT, otrzymał on wyróżnienie i został doceniony przez organizatorów konkursu.