Utworzone odpowiedzi

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: Q Pellet Duo 25kW #68298

    Witam. Życzę forumowiczom i serwisowi wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Oby nam kotły paliły jak najmniej i działały jak najdłużej!

    Właśnie w tej kwestii jeszcze podrążę, bo wiało od czterech dni i od środy znów zapowiadają.

    Sytuacja podczas wichur powtórzyła się, tzn. zjadło mi cały zasobnik (ok 100kg) w dwie doby. Po przyjeździe do pieca już nawet jakiś czas nie pracował – na termometrach była temp. ok. 10 stopni C. Złości mnie to trochę, bo nie ma poważnego kominiarza na terenie, a z drugiej strony dziwi mnie że na wyjściu do komina (czopuch, tak?) nie jest w standardzie zamontowany szyber, którym można by zgrubnie regulować ciąg. Piec na pellet 35kW HT ma takie coś w standardzie – widziałem.
    Teraz jestem przekonany, że głównym winowajcą jest wiatr, bo w domu jest ciepło jak w uchu, a im bardziej wieje tym jest cieplej. Przy dużo niższych temperaturach i bezwietrznej pogodzie spalanie jest o co najmniej połowę mniejsze. Czy przy włączonej „pogodówce” na głównym mieszaczu mogę spalanie regulować tylko krzywą grzewczą i jej przesunięciem? Nie podam z pamięci wszystkich parametrów, ale w razie potrzeby skopiuję je z regulatora.
    Ktoś podpowiedział mi, żeby dopytać na forum lub w serwisie czy HT Q Pellet Duo 25kW ma w standardzie wentylator z klapą zwrotną czy nie. Więc pytam. Podobno wymiana na wentylator z klapą zwrotną w piecu którego wentylator jej nie posiadał rozwiązała problem „cofki” i tym samym zbyt dużego spalania. ??? Sam się zastanawiam, czy istnieje jakiś związek między „cofką”’ a spalaniem.

    A może ma z tym coś wspólnego zamontowanie nawiewów powietrza? Zrobiłem jak każe instrukcja 200cm2

    W odpowiedzi na: Q Pellet Duo 25kW #68299

    To będę musiał tak zrobić bo nie mam na razie nic do pomiaru zamordowanego ani też nie wiem czym sie reguluje temperaturę powrotu.

    W odpowiedzi na: Q Pellet Duo 25kW #68301

    Podlogowki tylko na parterze. Dom docieplony 15cm styropian i 20cm wata na poddaszu. Zauważyłem ze podczas dużego wiatru przy tych samych zestawieniach zaworu 4D temperatura na wyjściu zwiększa sie choć w domu ma się wrażenie większego wychlodzenia.
    Kocioł przechodzi w postój.
    Regulacja zaworu 4D? Przy 10 C na dworzu na jedynce bylo za gorąco. Teraz trójka za mało. Co to znaczy regulacja zaworu 4D – ustawienia elektroniki na pompę? Szczerze powiem (wstyd) nie wiem jaką jest temperatura na powrocie 🙁

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)