Utworzone odpowiedzi

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: One Basic 11 kW #64367
    Marek Bubul
    Uczestnik

    Miałem Kocioł 11One nie Basic. Piec miał ciągłe problemy z nieudanym rozpalaniem. Praca kotła to głośne dudnienie i wycie. Po wizycie serwisanta piec zaczął pracować jeszcze gorzej i się nie palił tylko wędził. Zasmolił się w taki sposób że nie można było wyrwać zawirowywaczy z płomieniówek. Potrzebny był łom i kątówka. Zdjęcia w załączniku. Poprosiłem o wymianę pieca i otrzymałem nowy piec trochę o większej mocy 15kw. Niestety 15kw też ma problemy. Pierwszy to taki że pellet nie zsypuje się do końca i nie wpada do komory spalania tylko zostaje w rurce gumowo plastikowej, przez co dawkowanie nie jest odpowiednie, a piec się dobrze nie pali. miałem jeszcze jakieś błędy wentylatora. Raz podczas wystąpił błąd wentylatora a piec się przegrzał. Straciłem cierpliwość do Heiztechnik One. Przecież to dwa nowe produkty, skąd takie problemy od samego początku, dosłownie po dwóch tygodniach palenia w 15kw, a w 11 od początku problemy z hałasem i nieudanymi rozpaleniami. Albo ja mam pecha do tych kotłów, albo coś jest z nimi nie tak. Nie robię tu antyreklamy. Jestem tylko zdruzgotany tym co się dzieje po krótkim czasie użytkowania ht One

    W odpowiedzi na: One Basic 11 kW #64370
    Marek Bubul
    Uczestnik

    Witam. Mam ten piec w wersji One 11. Miałem problem z dudnieniem do momentu wgrania przez serwis nowej aktualizacji. Samo dudnienie powstaje w komorze spalania i jest spowodowane zbyt dużą dawką niespalonego peletu podczas rozpalania. Jeżeli cały pelet się nie wypali, wtedy podczas pracy wychodzą głośne dźwięki. Można do sprawdzić np. Podczas ”dudnienia” i pracy pieca jeżeli otworzy się drzwiczki blokując czujnik, dudnienie ustaje kiedy piec dostaje powietrza. Nowa aktualizacja ma jakąś poprawkę która eliminuje problem niewypalonego peletu.
    Mam pytanie do serwisu. Piec według mnie spala za dużo.
    1. W jakich mocach powinien pracować palnik żeby piec spalał jak najmniej pelletu?
    U mnie mimo ustawień mocy maksymalnej 11kw, piec pracuje w różnych trybach: po rozpaleniu są to moce od 3,5kw do max 7, 8kw. Nigdy nie osiąga 11kw. Czy mam obniżyć wagę pelletu mimo przeważenia żeby piec pracował na wyższych mocach i szybciej osiągał zadaną temperaturę i przechodził w stan postoju? Czy mam zmienić jakiś inny parametr?
    2. Jak dobrze rozumiem termostat pokojowy po osiągnięciu zadanej temp. wyłączy pompę zaworu trójdrożnego na podłogówkę, natomiast piec będzie dalej pracował? Tylko że szybciej będzie osiągał zadaną temp i częściej przechodził w stan postoju. W momencie jak spadnie temp. w domu, piec znowu załączy pompę i tak na okrągło.
    3. Czy mogę wydłużyć czas postoju pieca? Tzn. żeby piec się załączał jak temp na piecu spadnie do 45stopni, a do tego momentu żeby był w stanie postoju i sie nie palił? Czy tak to działa?

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)