Utworzone odpowiedzi

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: Modyfikacje panelu uzytkownika #60575
    Serwis2
    Uczestnik

    2. Współczynniki scop i cop oraz liczby uruchomień powinny być widoczne dla użytkownika, BTW czy scop zawiera tez uruchomienia grzałek i defrosty?

    3. Ilość pobranego prądu oraz w przeliczeniu x scop byłyby kolejnym atutem

    hmmm… spotkałem się już z taką sugestią:) widziałem nawet na wyświetlaczu u pewnego producenta COP 20 – to nie żart:( . W rzeczywistości jednak w ostatecznym rozrachunku liczy się tylko roczne wskazanie zewnętrznego podlicznika w kWh. Jeśli chodzi o liczbę uruchomień – nie mamy potrzeby ich liczyć, nasza automatyka chroni sprężarkę przed nadmierną liczbę załączeń – parametr nie wpływa na gwarancję ani na żywotność sprężarki. SCOP zawiera grzałki i defrosty.

    ad 3. Dla Ciebie byłoby to atutem, i pewnie dla 99% rozsądnych użytkowników pc. Ale wróćmy do lekcji miernictwa, klasy przyrządów pomiarowych i błędów:)  Mam w domu kilka termometrów, zwykłych, na drewienku. Nie ma już rtęciowych dokładniejszych, zostały alkoholowe. Rozbieżności wskazań sięga 2C. Powiesz mało, a ja powiem że przy 20C to 10%. Podlicznik z allegro masz od 30 zł w górę, bezklasowy:), licznik w sterowniku można byłoby zaprogramować podobnie bezklasowy. Czemu? bo przyrząd pomiarowy po prostu kosztuje. /Mamy w komorze czujniki temp kalibrowane, koszt jednego ok 6000PLN – jeśli ktoś zechce w swojej pc takie – chętnie zamontuję nawet 8szt:)/I teraz – jeśli podlicznik z allegro ma błąd i skompensuje się on z błędem sterownika – jest ok. Ale wyobraź sobie reakcję użytkownika, któremu pc pokazała 5000kWh, a podlicznik 6000kWh !! Nie chciałbyś być wtedy w skórze instalatora ani producenta:) /oszuści i złodzieje/ Takie przypadki znam z przed wielu lat w pc innych producentów. Ja nie mam zamiaru dochodzić, który licznik mówi prawdę, poza zaplombowanym, klasowym, który jest zamontowany w skrzynce w płocie….w następnym odcinku o zużyciu prądu przez moją 9kę Comfort II:)

    pozdrawiam Cię Comfort II i służę pomocą i radami, jeśli oczywiście uważasz, że na coś się przydają…

    W odpowiedzi na: Modyfikacje panelu uzytkownika #60576
    Serwis2
    Uczestnik

    Pompa ciepła z założenia pracuje w priorytecie cwu, to najbardziej optymalne rozwiązanie. Choć można to rozwiązać u nas także inaczej – zamiast zaworu przełączającego co/cwu zbudować układ z buforem, zasobnikiem cwu, oraz pompą cwu jak w kotłowniach gazowych sprzed 10 lat. I mieć układ równoległy:) Tylko w jakim celu? Kocioł gazowy o modulacji 6-24kW dałby radę w ukł równoległym ogrzewać budynek i cwu, ale nie pc o mocy nawet 9kW. Mogę za to podpowiedzieć, jak ustawić cwu, żeby woda grzana była tylko w taniej taryfie – sam mam tak ustawione:) 1. funkcja obniżenie temp poza taryfą musi być aktywna. 2. w menu cwu temp komfortu ustawiasz na np 40 C, a temp ekonomiczną na np 30 C. 3. w menu taryfy wybierasz albo gotową G12, G12w albo klikasz dowolne godziny /wtedy automatycznie masz taryfę user, czyli na wyświetlaczu – usr/. Temperaturę komfortu masz w taniej taryfie, a w drogiej pozwalasz na wychłodzenie zasobnika do 30C minus histereza /ja mam 3C, czyli do 27C wychładzam/ jeśli to nastąpi, to nawet w drogiej taryfie cwu zostanie włączone, ale tylko do 30C plus histereza 3C, czyli do 33C. W praktyce nigdy niw włącza mi się cwu w drogiej taryfie, ale z cwu korzysta tylko 2 osoby. Musisz wypraktykować nastawy temp komfortu i ekono. cdn…

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)