Utworzone odpowiedzi

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: HT EKO DUO 25kW i zawór mieszający #67314
    Tomekk
    Uczestnik

    To mnie uspokoiłeś że mniejszy nie znaczy lepszy, zakładam taki jak mam i zobaczymy w praktyce jak u mnie to zadziała. Dzięki wielkie.

    W odpowiedzi na: HT EKO DUO 25kW i zawór mieszający #67316
    Tomekk
    Uczestnik

    Podejście do pompy zrobione DN 25, wątpliwości pojawiły się po przeczytaniu tego http://klubesbe.pl/upload/file/dob%C3%B3r%20zaworu%20przyklad%20mieszanie.pdf gdzie zalecają zaniżanie Kvs. wydaje mi się dziwne żeby już na początku instalacji tak ja dławić, ale może jednak ktoś dowiódł tego że tak jest lepiej.

    W odpowiedzi na: HT EKO DUO 25kW i zawór mieszający #67321
    Tomekk
    Uczestnik

    Kolejne wątpliwości, dalej na etapie podłączenia kotła,zdecydowałem się na zawór trójdrogowy i im więcej czytam tym głupszy jestem, wiadomo że teoretycznie idealnie dobrane projekty obliczone itd.. a w rzeczywistości „Józek swoje szwagier swoje a projekt skopiowany i wszyscy takie mają … a teraz pytanie do praktyków mam zawór siemensa VXG44 20-6,3 czyli DN 20 Kvs 6,3 czy takie się stosuje i działają czy według tego co wyczytałem powinien być mniejszy tylko mniejszy Kvs to już DN15 nie za mały? .Jakiej wielkości zawór zastosować? Ten co mam ma prawo działać?

    W odpowiedzi na: HT EKO DUO 25kW i zawór mieszający #67323
    Tomekk
    Uczestnik

    Dziękuję za zainteresowanie tematem.

    Więc właśnie sterownik już jest więc fajnie by było wykorzystać jego funkcje choć w części, pytanie tylko jak podłączyć sterowanie tego, wiadomo ze siłownik zaworu pod wyjście na zawór a co z pompą? czy włączyć ją normalnie jako pompę CO czy jako pompę zaworu? czy sterownik nie „zgłupieje” nie mając pompy CO? czy można mieszać między sobą te obwody? Na żadnym schemacie nie ma zastosowania zaworu z siłownikiem w jednym obwodzie grzewczym.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)