Utworzone odpowiedzi

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 36)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: red one 8kw wypalanie, czujnik jasności płomienia #80923
    Kamil
    Uczestnik

    Dodam, że wcześniej nie miałem kompletnie żadnego problemu ( zdjecia w zalaczniku )

    1. W popielniku są same spieki oraz niedopalony pellet ( pellet tem sa, co byl spalany zima i wtedy wszystko bylo ok)

    2. Nie wiem dlaczego ale rura jest bardzo gorąca, że nie idzie jej dotknąć szczególnie przy ujściu z pieca

    3. Jasność płomienia, piec potrafi przejść w tryb rozpalanie w trakcie pracy na pełnej mocy. Gdzie szukać problemu ?

     

    Z góry dziękuje za wszelką pomoc

    Pozdrawiam

    Kamil

    W odpowiedzi na: Wzrost nastawy kotła od CWU – RED ONE #63243
    Kamil
    Uczestnik

    Dzień dobry,

    Chciałbym, się dowiedzieć czy udało się zaktualizować/ zmodyfikować parametr dotyczący pompy CWU ?

    W odpowiedzi na: HT ONE15kw- Stygnięcie kotła w trybie CWU auto lub lato. #72444
    Kamil
    Uczestnik

    rozumiem, że wyjście z trybu letniego i przejście na tryb zimowy jest sterowane  przez termostat pokojowy, tak ?

    W odpowiedzi na: HT ONE15kw- Stygnięcie kotła w trybie CWU auto lub lato. #72446
    Kamil
    Uczestnik

    Jak zachowuje się kocioł w trybie automatycznym ? Co jest piorytetem wtedy ? też dogrzewa sam siebie jak pisał kolega na poczatku ?

    W odpowiedzi na: One Basic 11 kW #64343
    Kamil
    Uczestnik

    Witajcie, przyszedł czas na sezon letni, w związku z tym mam pytanie do użytkowników i serwisu, oprócz przestawienia pieca w tryb lato trzeba coś zmieniać w ustawieniach? Np. zwiększyć histerezę CWU? Zmniejszyć temp. pracy kotła (mam ustawione na 75st)?
    Pozdrawiam serdecznie. 

    Oczywiście, że warto zmienić, też wszystko zależy jaką histerezę miałeś podczas zimy. Jeśli zależy Ci na ograniczeniu ilości rozpaleń kotła, to ustaw histereze CWU na maxa czyli 15stopni ( niestety więcej się nie da ) 

    W odpowiedzi na: Red one – czyszczenie #62983
    Kamil
    Uczestnik

    Witam

    Nagar na palniku może powstawać z dwóch powodów.

    1) Pellet niskiej jakości – mieszanka trocin z drewna i odpadów z mdf. Plastik, lakiery i kleje zawarte w takim paliwie spalają się w sposób niekontrolowany co może spowodować powstawanie nagarów, uszkodzić i wypalić palnik. Należy stosować paliwa o potwierdzonej jakości – oznaczone worki (czasem nawet taki pellet jest niskiej jakości ale łatwo można go zareklamować.

    2) Zbyt duży ciąg kominowy może powodować bardzo duży przepływ powietrza przez palnik i tym samym go wychładzać. Warto delikatnie zmniejszyć nadmuch mocy maksymalnej (-5%).

    Pellet jest certyfikowany lava więc myslę, że to nie problem. Nadmuch mocy maksymalnej w tej chwili zmieniłem z 23% na 20%. W załączniku jak wyglądałą dzisiaj szuflada

    W odpowiedzi na: Wzrost nastawy kotła od CWU – RED ONE #63245
    Kamil
    Uczestnik

    Odp. 2. Uwaga dotycząca wznowienia pracy pompy CWU po wzroście temperatury na kotle jest słuszna i sterowanie pompą zostanie poprawione.

    Dziękuję za sugestie.

    Pozdrawiam
    Serwis Heiztechnik[/quote]

    Witam, kiedy zostanie poprawione sterowanie pompą CWU ? Jaki jest koszt aktualizacji sterownika ?

    Rozmawiałem ostatnio z serwisem telefonicznie i panowie nic nie wiedzą, że takowa zmiana ma być wprowadzona, jaki jest status w/w sprawy ?

    Pozdrawiam
    Kamil

    W odpowiedzi na: ht tronic connect #63067
    Kamil
    Uczestnik

    Witam,

    Posiadając moduł internetowy i zostają wprowadzone „jakieś” zmiany w softwere sterownika, to aktualizacja odbywa sie poprzez ten moduł ? Czy musi, to sie zakończyc wizytą serwisu aby mieć aktualne oprogramowanie sterownika ?

    W odpowiedzi na: Wzrost nastawy kotła od CWU – RED ONE #63247
    Kamil
    Uczestnik

    Witam

    Wyjaśnienie:
    Wzrost nastawy kotła od CWU oznacza wartość o jaką musi być ustawiona nastawa kotła powyżej nastawy CWU np.: Temp zadana CWU 55, nastawa CWU wzrost 10 to na czas grzania CWU nastawa na kotle ustawi się minimalnie na 65 i nie pozwoli na obniżenie nastawy kotła (w przypadku, gdy jest ustawiona na 70 to nic się nie zmieni).

    Częstotliwość załączania ładowania CWU można regulować Histerezą CWU – w nowych softach jest ona regulowana od 1 do 15 stopni C – latem warto ją ustawić na 15 z wyższą nastawą na CWU, Zimą nastawa może być niższa, a Histerezę warto ustawić na 5.

    Różnica 5 stopni pomiędzy temperaturą kotła i CWU jest niezbędna do pracy pompy CWU, ponieważ pracująca pompa przy zbyt niskiej temperaturze na kotle zużywa tylko energię a zbiornika i tak nie zagrzeje (pojawia się argument, ze jest to nielogiczne i nieefektywne ekonomicznie).

    Warto wziąć pod uwagę również wartości, o których rozmawiamy – koszt podgrzewania wody w okresie letnim i oszczędności, które chcemy stworzyć z małej kwoty wydanej na podgrzewanie CWU. Z ekonomicznego punktu widzenia zużyjemy paliwo proporcjonalnie do ilości zużytej ciepłej wody. Regulacja parametru załączenia się pompy nie przyniesie realnych oszczędności.

    Staramy się dopasować parametry do różnych użytkowników i w związku z tym w ostatnich latach usunęliśmy cześć parametrów, które sprawiały użytkownikom problemy (np. wydłużenie pracy pompy CWU – jeżeli nastawa CWU jest 45 to niby dlaczego pompa ma pracować jeszcze przez 5 minut skoro użytkownik chce mieć temperaturę 45 stopni C).

    Pozdrawiam
    Serwis Heiztechnik

    Drogi Serwisie, czy istnieją realne szanse na wprowadzenie zmian, które zostały poruszone w temacie ?

    1. Moim zdaniem bardzo przydatna funkcja wydłużenia pracy pompy cwu, użytkownik może sam decydować czy chcę korzystać z tej opcji czy też nie, także nie rozumiem dlaczego to ograniczenie ??

    2. Wyłączanie pompy CWU jeżeli temperatura jest mniejsza o 5 stopni miedzy kotłem a CWU. Dlaczego nie ma wznowienia pracy pompy jeżeli temperatura wzrośnie powyżej 5 stopni i dogrzeje cwu do zadanej ? Tak jak to się dzieje w pompie zaworu1, jak temperatura spadnie i wyłączy sie pompa to po podniesieniu się temperatury na kotle zostaję wznowiona praca pompy zaworu1 aż zostanie osiągnieta temperatura zadana w pomieszczeniu

    Pozdrawiam
    Kamil

    W odpowiedzi na: Wzrost nastawy kotła od CWU – RED ONE #63248
    Kamil
    Uczestnik

    Tylko z togo co kojarzę główny problem polegał na tym, że piec w niektórych przypadkach nie dogrzewa cwu do zadanej temperatury i według użytkownika jest to spowodowane wyłączeniem pompy cwu jak różnica między temperatura cwu i pieca jest mniejsza o 5 stopni, a w sytuacji jak ta różnica wzrośnie to sterownik nie załącza ponownie pompy cwu z powodu histerezy cwu.

    Dokładnie to jest problemem

    W odpowiedzi na: Wzrost nastawy kotła od CWU – RED ONE #63252
    Kamil
    Uczestnik

    Nie wiem jak u ciebie ale u mnie to niepotrzebne mielenie pompy cwu nie jest problemem. Jak zrownasz temperaturę pieca I cwu to osiagasz sytuację jakby piec zamiast 70 litrów miel 370 litrów I spokojnie sobie z tym radzi.

    ale do zasobnika cwu wchodzi przecież tylko wężownica, więc nie ma tu żadnego mielenia dodatkowej ilości wody wynikającej z pojemności zbiornika,
    Pompa mocowo zżera tyle co nic, więc ciężko pisać, że to problem, ale gdyby sterownik oferował jej wyłączanie w określonych warunkach (przeze mnie definiowanych) to bym skorzystał. Pompa kotłowa i pompa cwu zasuwają równocześnie jeśli priorytet jest off, więc jak nie trzeba to po co.



    @Kamil123

    A co z wybiegiem pompy? ta funkcja jest wycięta ? pytanie też czy faktycznie potrzebujesz tych 55C, czy możesz zjechać niżej.
    Kolejna kwestia to jak u Ciebie zachowuje się sterownik przy dezynfekcji ? bo tu blokady pompy (z tytułu różnicy 5C między kotłem a zasobnikiem) jakoś nie widzę..
    Ciekawi mnie opcja wrzucenia 'nieokrojonego’ softu do sterownika, ale tu już musiałbyś rozmawiać z producentem/serwisem – w bragerze widziałem jeszcze parametr „Czas nieosiągnięcia temperatury CWU”[/quote]

    Nie ma takiej funkcji jak wybieg pompy bynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Ogólnie do „menu serwisowego” są dwa hasła dostępu, gdzie po wpisaniu drugiego hasła jest wiecej funkcji które można zmieniać, być może istnieje jeszcze 3 hasło ?? Próbowałem zjeżdżać niżej temperaturą zadaną dla CWU i efekt jest ten sam. Jeżeli mam niższą temperaturę CWU to przy starcie pompy szybciej schładza się kocioł i wychodzi na to samo. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest ustawiać histereże dla CWU 2-3 stopni ale to mija sie z celem i ekonomią. Dezynfekcje robiłem tylko raz i CWU rozgrzało do 70 stopni ale to było jak kocioł pracował w trybie lato. Ogólnie latem ( użytkuje kocioł od września, więc praktycznie tylko 1 miesiąć pracowal w tym trybie pracy ) nie zauważyłem tego problemu a miałem nastawy CWU55 i histereze 15 stopni, tylko róznica jest taka, że gdy temperatura CWU spadała do 39stopni to piec startował od podobnej temperatury i gdy załączała się pompa CWU to kocioł był juz dobrze rozgrzany i nie dochodziło do różnicy 5stopni.

    Spróbuje odezwać sie w tej sprawie do producenta ale niestety myslę, że zostanie to olane

    W odpowiedzi na: Wzrost nastawy kotła od CWU – RED ONE #63258
    Kamil
    Uczestnik

    To jest zrozumiałe, tylko przykłady wcześniej były źle opisywane – ostatecznie podsumowałem to tak, że wyłączania pompy (nieszczęsna różnica 5st) nie zmienisz i już, możesz zgłosić oficjalnie problem, ale wątpię aby ktoś coś zmienił w sterowniku, więc każdy proponuje tu jakieś swoje opcje zminimalizowania problemu, a zrobisz co uważasz

    Jak najbardziej jestem za tym, żeby pomagać sobie w ustawieniach/ usprawnianiach swoich kotłów, jasna sprawa. Tylko teraz mówimy o konkretnych przypadkach co się dzieje, jak zachowuje sie praca pomp itd. Uważam, że Panowie informatycy z heiztechnik powinni brać pod uwage opinie swoich klientów i udoskonalać swoje produkty tak, aby w pełni były przystosowane do potrzeb konsumenta.

    PS
    W tej chwili muszę kontrolować temperature CWU, żeby zniwelować częstotliwość rozpaleń pieca co i tak jest spora. Tera jak widzę , że piec jest w trakcie rozpalania a temperatura CWU ma 42 stopnie to podnosze zadana temperatury CWU do 55stopni ( histereza 5stopni) boiler sie nagrzeje do 55 i zmienia temperature zadaną na 45stopni i tak w kółko…. troche śmieszne ale prawdziwe…

    W odpowiedzi na: Wzrost nastawy kotła od CWU – RED ONE #63261
    Kamil
    Uczestnik

    W obecnej sytuacji przy parametrze 5 są dwa rozwiązania, albo należy zwiększyć o 5 C temperature zadaną kotła albo obniżyć o 5 C temperature zadaną CWU.

    Markus
    Niestety rozwiązania który proponujesz nie sprawdzają się. Jeżeli kosioł jest rozgrzany i uruchamia się pompa CWU to woda, która idzie z boilera jest na tyle chłodna, że w pewnym momencie temperatura kotła i CWU zbliżą sie do siebie na róznice <5stopni i CWU się wyłączy, gdy różnica z powrotem wzrośnie do >5 stopni to pompa CWU juz sie nie załącza i kocioł sam siebie dogrzewa do zadanej 70stopni.

    W odpowiedzi na: Wzrost nastawy kotła od CWU – RED ONE #63262
    Kamil
    Uczestnik

    przykład bardziej zrozumiały :
    „Funkcja ta pozwala ustalić o ile stopni może wzrosnąć temperatura na kotle w celu szybszego
    przygotowania ciepłej wody użytkowej. Np. gdy temperatura na kotle ustawiona jest na 50°C,
    CWU na 60°C a wzrost nastawy kotła od CWU na 5°C to temperatura na kotle do czasu
    przygotowania ciepłej wody w bojlerze zostanie podwyższona do 65°C.”

    Cześć Patrol,
    U nas w sterownikach Plum to tak działa.
    Niestety tu Kamil123 sygnalizuje inny problem. U niego w sytuacji gdy ładowany jest zasobnik CWU i jego obecna temperatura jest niższa o mniej niż 5 stopni od obecnej temperatury kotła to następuje wyłączenie pompy CWU.
    A jeżeli ustawi temperaturę zadaną CWU na przykład 60 stopni i histerezę 5 stopni to gdy CWU spadnie poniżej 55 stopni następuje rozpoczęcie ładowania CWU.
    Jeżeli zdarzy się tak, że piec był nagrzany do tych 70 stopni to CWU odbiera ciepło aż temperatura pieca spadnie do tych 55 stopni. Wtedy następuje rozpalanie i także pompa CWU została zatrzymana bo różnica piec do CWU jest mniejsza niż 5 stopni a samo CWU ma już na przykład 57 stopni.
    W takiej sytuacji gdy piec się nagrzeje to nie następuje ponowny start ładowania CWU bo warunek na histerezę CWU jest już nie spełniony.

    Trochę długie mi to wyszło.
    Tu nie bardzo jest jak się uratować.
    Można by spróbować zwiększyć histerezę CWU oraz tą różnicę temperatur ale w pewnym momencie i to może być za mało.[/quote]

    MateuszZurek dokładanie o to mi chodzi co napisałeś ( na wielu forach poruszałem ten temat jak i również z serwisem i jesteś pierwszą osoba, która mnie zrozumiała 🙂 )

    Próbowałem bardzo wiele ustawień już i niestety żadne sie nie sprawdza, bo gdy obniże zadaną dla CWU to wtedy jest zimniejsza woda i schładza szybciej kocioł i wychodzi na to samo. Zwiększenie tego parametru jest bezsensu, bo wtedy to w ogóle woda się nie będzie nagrzewała dla CWU.

    Dlatego najprostrzym rozwiązaniem tego problemu jest możliwość zmiany parametru „wzrost nastawy kotła od CWU na mniej niż 5 stopni lub dodać warunek, aby pompa CWU załączała się aż osiągnie temperature zadaną. Niestety haiztechnik nie widzi tutaj żadnego problemu a ja za to widzę, bo kocioł w tym okresię zimowym rozpala się 6-7 razy więcej na dobę ponieważ wystarczy,że temperatutra CWU obniży się o 2 spadnie i załącza sie pompa podnosi o 2 stopnie wodę rozpala się piec i tak w kółko

    W odpowiedzi na: Wzrost nastawy kotła od CWU – RED ONE #63269
    Kamil
    Uczestnik

    Witam

    CWU nie jest dogrzewane ze względu na zbyt niską temperaturę kotła w stosunku do CWU.
    W celu nagrzania zbiornika CWU do zadanej temperatury kocioł musi być rozgrzany do temperatury minimum 5 stopni C wyższej i to określa ten parametr. W przypadku niedogrzewania wody musisz go podnieść np. do 10 stopni C.
    Pompa CWU wyłącza się zawsze, gdy różnica pomiędzy kotłem i CWU jest mniejsza niż 5 stopni C – do zbiornika dopływa woda około 2-3 stopnie wyższa więc zbiornik i tak się nie podgrzeje.

    Pozdrawiam
    Serwis Heiztechnik

    Jak podniose ten parametr do 10 stopni to jaki będzie tego efekt ? Ja to widzę tak:
    CWU zadana 55, histereza 5
    Kocioł zadana 70 histereza 15
    wzrost nastawy kotła od CWU 10

    Jeżeli kocioł będzie miał aktualną 70 stopni i CWU spadnie do 49stopni to uruchomi się pompa CWU. Temperatura kotła spadnie do 55stopni i zacznie sie rozpalanie pieca. W tym czasię CWU podgrzeje sie maksymalnie 2 stopnie czyli jakies 51 stopni czyli będzie w zakresie histerezy. Kocioł rozgrzeje sie ponownie do 70 stopni z tym że CWU będzie miało nadal 51 stopni bo pompa CWU sie wyłączy bo różnica między kotłem a CWU będzie mniej jak 10 stopni. Czyli jeszcze gorzej jak przy ustawieniu „wzrost temperatutty od CWU – 5stopni” Jeżeli się myle to prosze o sprostowanie.

    To, że temperatura kotła jest większa od temperatury CWU o 2-3 stopni, moim zdaniem w niczym to nie przeszkadza ponieważ i tak kocioł dąży do temperatury 70 stopni także spokojnie dogrzeje zbiornik a jak rozłącza pompę zaledwie gdy temperatura CWU osiągnie 1-2 stopnie więcej od histerezy, to skutkuje to częstrzym rozpalaniem kotła – czyli wiekszą stratą

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 36)