Utworzone odpowiedzi

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 34)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: Apkikacja Bragger Connect #63603

    A w jaki sposób odbywa się zadanie sygnału do załączenia pomp ze sterownika głównego? Czy jest to samo podanie napięcia fazowego na obwód pompy? (Bez uwzględnienia sterowania prędkością pracy pompy?)

    I się udało. Wymuszenie obiegu pompy CWU (w moim przypadku z 67° na 42.5°) schodziło wodę nagrzaną z solarów a tym samym dogrzało wodę u CO (z 22° na 43°). Szkoda, że trzeba osobiście fatygować sterownik pieca a nie da się tego zrobić z aplikacji BRAGGER CONECT. Zastanawiam się czy nie zmienić nastawy załączenia pomp z 45° na 40° lub niższą tak aby można było odrazu puszczać obieg ciepłej wody na grzejniki. Można wprowadzać takie zniany bez konsekwencji? Czy w takiej sytuacji nie będzie realizowana ochrona powrotu CO?

    A gdybym wymusił załączenie pompy od CWU (normalnie załącza się tylko wtedy gdy kocioł dogrzewa wodę do zadaniej temperatury) to czy wężownica nagrzewająca z kotła CO wode – nie zaczęła by oddawać ciepła do kotła?

    Dziękuję za odpowiedź. Wszystko się zgadza. Miałem na myśli CO (kocioł) ale błędnie to określiłem. Jak uruchomić tę wspomnianą cyrkulację w układzie CWU? Trzeba to zrobić z poziomu sterowania kotła czy może ze sterownika od solarów (wspomnianego wcześniej – PLUM) ?

    W odpowiedzi na: Moduł ecoNET #63624

    Mam identyczny zestaw i jak w temacie wcześniej nadal nie udało mi się z nim połączyć. Nie widzi mojej sieci WiFi. Spróbuję jeszcze z laptopem po kablu choć zasięg jest napewno. Zarówno telefon ją odbiera jak i moduł Bragger pieca.

    W odpowiedzi na: Moduł ecoNET #63632

    Chyba pozostaje podpięcie pod laptopa gdyż nie widzi mojej sieci WiFi, rodzaj szyfrowania, SSID oraz hasło i w ekranie informacyjnym nie pokazuje żadnego połączenia ani wykrytej sieci WiFi. Zastanawiam się czy ten rodzaj szyfrowania może mieć znaczenie choć próbowałem na wszystkich z możliwych.

    W odpowiedzi na: Moduł ecoNET #63638

    Aktualnie podpięty jest pod solary. Co daje podpięcie go pod kocioł?

    W odpowiedzi na: Moduł ecoNET #63641

    Mój econet jest podpięty do modułu z solarów. Z kotem nie jest połączony. Monterzy zostawili bez podłączenia. Stwierdzili, że nie jest w ich kwestii. Nie ma też do tego instrukcji krok po kroku. Nie wiem zupełnie jak to aktywować.

    W odpowiedzi na: Moduł ecoNET #63643

    Nie potrafię uruchomić tego routera. Nie świeci dioda wi-fi, jak kolwiek nie ustawił bym zworki. W pomieszczeniu jest dostępna sieć bezprzewodowa.

    W odpowiedzi na: Sterowanie CWU w trybie AUTOMATYCZNYM #63657

    Pisząc o mieszaczu na myśli mamy zawór drogowy? Czy w sytuacji gdy podepnę termostat pokojowy pod styki w sterowniku kotła pod sterowanie zaworem drogowym to w chwili gdy termostat da mu sygnał to czy pompa zaworu drogowego również wystartuje? W obecnej chwili mam ustawioną opcję sterowania jako „termostat zaworu 1” ale gdy styk się zwiera poprzez impuls termostatu to załącza pompę zaworu podczas gdy on sam często pozostaje maksymalnie otwarty gdy pompa nie pracuje. Wtedy cześć grzejników (dolna kondygnacja budynku) jest ciepła a pozostałe (piętro) jest chłodna (zimna gdy pompa nie pracuje). Sam układ ogrzewania domu kiedyś odbywał się grawitacyjnie.

    W odpowiedzi na: Sterowanie CWU w trybie AUTOMATYCZNYM #63660

    Termostat firmy TECH. Taki jak dostarczali z projektów. W instrukcji jest napisane, że ma być podpięty pod gniazdo dla zaworu 1 ale w sterowniku pieca firmy Bragger jest też wejście na sterownik pokojowy CO. W tej chwili termostat pokojowy gdy daje sygnał do sterownika pieca to steruje otwarciem/zamknięciem pompy pieca. Nie steruje zaworem 1. Zastanawiam się czy nie zmienić termostatu pokojowego na Braggera lub Heinztechnika. Tyle, że braggera widział bym od razu w aplikacji zdalnej na telefonie i tam mógłbym korygować nastawy.

    W odpowiedzi na: Sterowanie CWU w trybie AUTOMATYCZNYM #63662

    Też tak mi się wydaje ale nie wiem skąd te samoczynne zmiany parametrów. Poza tym w tym trybie kocioł nie trzyma się histerezy ustawionej na 15° od spadku temperatury. Spada ona nawet do różnicy 20° od temperatury do której kocioł jest nagrzewany i tyk samym nie jest realizowana ochrona powrotu ustawiona na 55° pomimo tego, że jest załączona na pompie i zaworze 1. Dziś widziałem, że było to nawet 43°. Dodam, że mam też aktywny termostat pokojowy zaworu 1 i pomyślałem, że gdy ten nie wymusza załączenia pompy CO ponieważ dom trzyma temperaturę to tym samym kocioł pracując w trybie pogodowym nie załącza się i dlatego pozwala na obniżenie swojej temperatury o większą wartość niż wynika to z histerezy. Co myślicie o czymś takim panowie?

    W odpowiedzi na: Sterowanie CWU w trybie AUTOMATYCZNYM #63665

    Tak, faktycznie była taka opcja w ustawieniach. Wielkie dzięki. Ten problem już rozwiązałem. Teraz za to gdy kocioł pracuje w trybie POGODOWY GRZEJNIKOWY, zauważyłem że temperatura CWU nie dochodzi do zadanej. Tj. Zadana temperatura to 35° podczas gdy uzyskana to 30-33° max. z tego co obserwuję. Gdy kocioł pracował w trybie NORMALNY GRZEJNIKOWY, zawsze temp. CWU utrzymywana była na stałej wartości. Znalazłem też taką opcję jak PRIORYTET CWU, czy może powinienem ją teraz załączyć?

    W odpowiedzi na: Sterowanie CWU w trybie AUTOMATYCZNYM #63667

    Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Wiwm już teraz jak jest zasada działania. Teraz pytanie drugie. Od kilku dni testuję nastawę dla zaworu 1 w trybie „pogodowy grzejnikowy”. Moje nastawy to dla temp. – 10° na zewnątrz to 35 dla zaworu 1 a dla – 10° na zewnątrz to 40° dla zaworu 1. Problem w tym, że mój czujnik pogodowy błędnie odczytuje temperaturę zawnetrzną. Zapewne dlatego, że jest na wschodniej ścianie budynku ale nie mam innej możliwości umieszczenia go. I tak np. Dzisiaj gdy w Lublinie jest aktualnie 4° to moj czujnik wskazuje 8° przez to puszcza na zawór 1 temp. 35,5° i w domu jest chłodno. Czy jedyną metodą rozwiązania będzie zwiększenie temperatury dla zaworu przy temp. – 10° na wyższą dla zaworu?

    W odpowiedzi na: Sterowanie CWU w trybie AUTOMATYCZNYM #63669

    A czy nie jest tak, że z faktu obecności dwóch wężownic solary grzeją jedną a kocioł zaś podgrzewa tę właściwą dla siebie? Czy to są dwa odrębne obiegi? Drążę temat ponieważ chciałbym trochę zejść z ilością opału chociaż teraz gdy są słoneczne dni.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 34)