Utworzone odpowiedzi

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: HT-tronic Connect i aplikacja mobilna BragerConnect – funkcje #81115
    Marek
    Uczestnik

    Mam to samo i tę samą odpowiedź dostałem od Brager, bardzo nie podoba mi się taka polityka firmy HT. Do tego stopnia, że obraziłem się całkowicie na tę markę i na pewno nie polecę jej nigdy, nikomu, a wręcz przeciwnie – będę odradzać. Było to bardzo nie fair posunięcie wg mnie i żadnego tłumaczenia nie przyjmuje do wiadomości. Po prostu foch…

    W odpowiedzi na: HT DasPell – Bufor ciepła #61724
    Marek
    Uczestnik

    Rozumiem, a interesowało by mnie jeszcze działanie w „zimie”.

    1. Czy po zagraniu bufora i wygaszeniu kotła (postój), gdy bufor będzie załóżmy pełny jeszcze w 70%, a kocioł wystygnie to również się będzie rozpalać aby utrzymać swoją temperaturę i ewentualnie dogrzać brakujące 30% w buforze? Czy poczeka na wysterowanie z układu bufora, a sama temperatura kotła nie będzie miała dla niego znaczenia?

    2. Czy przy założeniu, że zapotrzebowanie cieplne budynku będzie w granicach 20kW (kocioł 37kW), kocioł będzie dążyć aby bufor napełnić jak najszybciej i się wygasić, czy będzie również modulować swoją moc w taki sposób aby bufor był w miarę pełny, ale żeby zapewnić stalopalność kotła?

    W odpowiedzi na: HT DasPell – Bufor ciepła #61726
    Marek
    Uczestnik

    Dzięki za odpowiedzi.

    Właśnie oglądałem jak robi to Atmos ze swoimi kotłami. Z tego co widziałem, to zawsze używają połączenia równoległego. Rozumiem problemy ze zmontowaniem poprawnie układu Tichelmana. W szeregu faktycznie jest łatwiej z montażem. Nie wiem jakie są wady i zalety obu, a to chyba powinno przesadzić o wyborze 🙂

     

    Poczekam jeszcze, może ktoś z serwisu się wypowie jak działa HT Tronic 900 z modułem M-BC. Bo uruchamianie kotła po rozładowaniu bufora lub zasobnika CWU było by chyba najbardziej logiczne. CWU w krótkim obiegu jak na schemacie HT, żeby nie grzać nie potrzebnie bufora latem. Ale czy tak jest?

     

    Kocioł dobierał mi „telefonicznie” przedstawiciel/serwisant HT. Ja wcześniej sprawdzałem właśnie na stronie cieplowlasciwe .pl i wychodziło mi około 35kW więc stwierdziłem, że faktycznie dobrane 37kW powinno być ok. Konsultowałem się też z przedstawicielami innych firm jak byłem jeszcze na etapie wyboru producenta kotła i również podobne moce sugerowali…

    W odpowiedzi na: HT DasPell – Bufor ciepła #61729
    Marek
    Uczestnik

    A tak z ciekawości – bo to mój pierwszy kocioł z automatyką – co niby brakuje temu sterownikowi? Wydaje mi się, że sterownik ma wszystko co powinien. Okrojenie histerezy CWU do 5*C faktycznie jest kiepskie jeśli ktoś tak ma. A co jeszcze?
    U mnie problemem jest faktycznie wielkość kotła. Mam już histerezę na 18, modulację na 15, moc minimalna ile się dało (11.1kW) i zwiększyłem temp.kotła do 73. To nadal jest mało i kocioł szybko dobija do temperatury zadanej i dość szybko wychładza zagrzany zład.

     

    Nie mogę w tej chwili powiedzieć na 100%, że kocioł został dobrany przez pracownika HT za duży. Bo nie było jeszcze zimy – w zimie się okaże. Z moich wyliczeń, oraz dwóch innych osób, które zajmują się kotłami wyszło podobne zapotrzebowanie.

     

    Na chwilę obecną jest problem z jego mocą – w sensie, jak są dodatnie temperatury. A, że przez większość czasu tak właśnie jest, chciałem to zniwelować zwiększając objętość zładu wody buforem.

     

    Czy ktoś – może ze strony HT, albo ktoś kto używa buforów z HT Tronic900 mógłby mi odpowiedzieć choćby na pytania, które zadałem pod schematami podłączeń buforów? Jak je najlepiej (poprawnie) podłączyć do kotła (pomysł z samą pompą kotłową jak na schematach na stronie HT wydaje mi się słabo zabezpieczać powrót przed niską temperaturą) i w jaki sposób ze strony programowej są one obsługiwane?

    W odpowiedzi na: HT DasPell – Bufor ciepła #61736
    Marek
    Uczestnik

    Znalazłem ten wątek na wskazanym forum. Ale w sumie to też nic konkretnego się z niego nie dowiedziałem 🙂 ogólnie mało jest informacji o takich połączeniach zbiorników buforowych…

    W odpowiedzi na: Częste rozpalanie HT DasPell 37kW #61911
    Marek
    Uczestnik

    Coś w okolicach 350m2 (nie izolowany), właśnie coraz bardziej po głowie chodzi mi bufor, bo po zmianie modulacji i obniżeniu mocy minimalnej do minimum przy temperaturach rzędu +10*C kocioł rozpala się około 18x/doba co wydaje mi się dużo, za dużo – ale i tak lepiej jak na fabrycznych ustawieniach gdzie wychodziło ok 25 rozpaleń na dobę

    W odpowiedzi na: Wejście I4 w sterowniku HT-tronic 900 #61893
    Marek
    Uczestnik

    O ile kojarzę, to rolę czujnika STB pełni czujnik temperatury kotła i nie dostarczacie takiego (bimetalicznego) czujnika w standardzie, czy jestem w błędzie?

    Mam zainstalowany moduł HT-Tronic Connect tylko niby w jaki sposób mogę wygasić za jego pomocą kocioł gdy bateria awaryjnego zasilania kotła będzie już na wyczerpaniu? Przecież nie będę miał z kotłem komunikacji jeśli tylko on pracuje w podtrzymaniu UPS. Poza tym to ma się stać w trybie „automatycznym”, gdy nawet nie będę wiedział, że w domu nie ma prądu. Chodzi mi o wygaszenie kotła w momencie słabej baterii zasilania awaryjnego – sygnał taki daje mi mój zasilacz (zwiera odpowiednie styki swojego przekaźnika).

    W odpowiedzi na: Częste rozpalanie HT DasPell 37kW #61914
    Marek
    Uczestnik

    Ach, no i zwiększyłem modulację z 10*C do 15*C, żeby kocioł wcześniej zaczął ograniczać moc 😉

    W odpowiedzi na: Częste rozpalanie HT DasPell 37kW #61915
    Marek
    Uczestnik

    No dość spory potwór 🙂 udało mi się ograniczyć nieco rozpalenia i przy okazji ilość pożeranego paliwa. Zmniejszyłem moc minimalną z domyślnej wartości 13kW do możliwego do ustawienia minimum czyli 11.1kW. Ale to i tak za dużo jak na te warunki 🙁 Kalibracja podajnika była robiona przy uruchomieniu przez instalatora, a ja jeszcze sprawdzałem po kilku dniach i było ok. Regulatora ciągu nie posiadam. Zetkę -tak. Miałem grawitacyjną instalację, ale cała kotłownia została zmodernizowana. Pompy, zawory mieszające itp.itd. tak, że teraz tylko obieg wymuszony.

    Właśnie myślałem, że przy tym kotle dopiero po ociepleniu domu bufor będzie „must have”, ale widzę, że i w obecnej sytuacji z racji ekonomii będzie konieczny – myślę, że na koniec sezonu będę miał na uwadze tę modernizację. Jak rozumiem, nic więcej nie da się na chwilę obecną (poza buforem) z tym zrobić?

    W odpowiedzi na: Częste rozpalanie HT DasPell 37kW #61917
    Marek
    Uczestnik

    Mam jakiś problem, że nie umiem dodać linków do zdjęć, ale liczniki serwisowe wyglądają tak:

    Moc maksymalna 11h

    Moc średnia 24h

    Moc minimalna 9h

    Postój 73h

    Ilość rozpaleń 127

     

    Kocioł wciągnął już z 17-18 worków ????

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)