Utworzone odpowiedzi

Oglądasz 13 wpisów - 1 z 13 (wszystkich: 13)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: HT ONE 15Kw – nadmiar popiołu w komorze spalania #63009

    Wygląda to fatalnie….
    1. Jak było już pisane, w tych kotałach popiół zostaje w komorze spalania, taki jego urok, nie wiem z jakiej ilości paliwa jest ten popiół, ale u mnie ze spalenia zasypu ( ca. 75 kg ) jest jakaś 1/3 tego , odkurzacz w dłoń, 3 minuty i po sprzataniu
    2. Komora spalania wskazuje na za małą ilosć powietrza do spalania, z dośwaidczenia z tym piecem, bez „Z” nic z tego nie będzie , u mnie nawet umieszczenie kratki na „Z” powodowało pogorszenie spalania. Z drugiej strony wielkosc spieków sugeruje nadmiar powietrza, chyba że jak sam piszesz pellet jest podły….
    3. Co do nadmuchu, ten piec ma wentylator wyciągowy, a nie nadmuchowy , dlatego ta twoja nastawa nie jest taka duża.
    Ja u siebie dobre spalanie osiągnęłem przy przy nastawach wentylatora ( jak dobrze pamiętam ) min = 33%,
    max =81%.
    4. Ja bym najpierw wymienił pellet, tak z 6 worków, na jeden zasyp po wyczyszczeniu od sprawdzonego producenta, i sprawdził czy sytuacja się powtarza, potem zwiekszałbym nadmóch , aż do osiągnięcia szarego nalotu w komorze spalania, zamist tej smoły.
    I koniecznie 'Z” w kotłowni, bez tego może sie nie udać.

    W odpowiedzi na: HT ONE 15 KW nie dopalony pellet, wibracje ppdajnika #72670

    Płyta ma wycięty otwór, łapiesz przez ten otwór i ciągniesz do siebie, lekko unosząc.
    Zrób zdjęcie najlepiej przy wygaszonym piecu, z lampą.

    W odpowiedzi na: HT ONE 15 KW nie dopalony pellet, wibracje ppdajnika #72673

    Cześć, jak napisał MateuszZurek, po otwarciu drzwi ściągasz płytę z prawej strony drzwi palnika , masz tam elastyczny wąż na opaskę zamocowany na metalowej rurze, poluzowujesz opaskę śrubokrętem krzyżakowym , sćiągasz rurę, ko jakiegoś pojemnika , w testach wyjśc uruchamiasz test podajnika, mnozysz razy 6 (jeslidobrze pamiętam, podajnik podaje przez 10 minut ) tak aby otrzymać wydajnośc na 1h, ta wartośc wprowadzasz w ustawienach ogolnych palnika. Montujesz ponownie rurę .

    Palnik w tym kotle tak ma, popiól zostaje na bokach palnika, co zasyp odkurzacz i odkurzanie. Do poplielnika ląduje w zasadzie tylko szlaka z czyszczenia palnika i resztki peletu. Te resztki to w zasadzie też są normalne, niezleżnie od ustawień, pytanie tylko po spaleniu jakiej ilości pelletu masz tyle resztek co na zdjęciu.
    Co do ustawień, w tym piecu nie za dużo się da poustawiać, byc może masz dobre ustawienia , ten pellet w popielniku nie świadczy o złych ustawieniach. Ja swój piec, przy pomocy serwisu, ustawiałem na wygląd i kolor komory spalnia regulując moca nadmuchu dla mocy maksymalnej i minimalnej, ale te ustawienia sa zależne od napowietrzenia kotlowni, komina itd. Bez zdjęć komory cięzko powiedzieć czy jest dobrze…

    W odpowiedzi na: Problem z dobiciem do temperatury #63160

    Miałem podobny problem z podobnym piecem,
    Piec HT One 15KW, u mnie takie zachowanie występowało przy dobijaniu do temperatury zadanej kotła, konkretnie, gdy przy modulacji piec schodził do mocy minimalnej. W pewnym momencie następowała w pewnym momencie próba ponownego rozpalenia, zawsze chyba nieudana, czyszczenie i ponowne rozpalanie, ty mrazem udane. Problemem była ustawiona w sterowniku moc minimalna. Fabrycznie piec przyszedł z ustawioną mocą minimalną 3.8KW i to było problemem. Po próbach i przestawieniu przez serwis na 4.4 KW i podciagnięciu mocy wentylatora ( chyba 32% dla mocy minimalnej ) opisany problem zniknął. Być może u ciebie problemem tez jest za mała moc minimalna – piec po rozpaleni zaczyna prace od mocy minimalnej, byc może przy tym pelecie na nadmuchu za małej aby podtrzymac palenie .

    Kontynuując temat One 15KW, zrobiło się zimniej i zamierzam pobawić się z trybem podtrzymania. Dla „normalnej” pracy histereza kotła to 15 stopni, jak powinna być przy pracy z wykorzytsnaiem podtrzymania ? W innych wątkach – innych piecach pisze się o histerezie na poziomie paru stopni ( 2 – 5 stopni ).
    Jaki czas postoju kotła uzasadnia stosowanie podtrzymania i jak go liczyć ? Tera z mam sytuację ,z grubsza, że czas postoju to ca. 20 minut, ale czas „niepracy kotła” czyli czyszczenie + postój to już ca. 30 minut ?

    W odpowiedzi na: HT Eko GL 15KW #63506

    A czy przy kotle na pellet np. One powyższa sugestia też jest prawdziwa ? Jeśli tak to z jaką histerezą ? Zostawić 15 czy zwiększyć np. do 20 ?

    Posnatowiłem dokładniej przyjrzeć się tej jasności i niestety jest problem .
    Wszystko jest OK na wyższych mocach pieca, niestet jak dochodzi do temperatury zadanej ( 70 stopni ) moc spada do 3.8KW i wtedy zaczyna się jazda z jasnością płomienia , od 3% do 100% aż do ponownego rozpalania, przy temperaturze na piecu 69 stopni, czyszczenie, po 63 stopniach ponownie się rozpala . Albo sie uda i piec osiągnie zadaną temperaturę i się wyłączy, albo znów ta sama historia z ponownym rozpalaniem przy 69 stopniach. Jeden cykl osiągnięcia temperatury zadanej przebiegł prawidłowo, drugim razem 2 x się rozpalał ponownie, zanim osiągną temperaturę zadaną i się wyłączył. Co z tym zrobić ?
    Piec 15KW wedłu ustawień fabrycznych ustawiony na 13.5KW, pellet jak pisałem po przeważeniu 14.1 kg/h – 5.2KW.

    Witam

    Skoki jasności płomienia o niczym nie świadczą, ponieważ czujnik płomienia nie odzwierciedla spalania na palniku lecz sprawdza czy w komorze jest jasno od płomienia, aby potwierdzić pracę. Płomień 100% nie oznacza dużego płomienia a 30% małego – to jest tylko odczyt jasności w miejscu pomiaru.

    W kotłach ONE czas cyklu trwa 10s (kwestia obliczenia mocy).
    W sterowniku HT tronic 900 aktualna moc jest wyświetlana w oknie informacyjnym.

    Pozdrawiam
    Serwis Heiztechnik

    Czyli jeśli nie ma innych objawów ( problemy z rozpalaniem, wygaszanie samoczynne ) to taki stan z wahaniami jasności płomienia w tych piecach ze sterownikiem HT900Touch jest normalny i nie ma się czym przejmować ?

    Pellet przeważany trzy razy w odstępach czasowych, za każdym razem wychodzi 14.1 kg/h. Certyfikowany , z tych „markowych”.

    wtórny analfabetyzm, oczywiście wahania

    Mam jeszcze pytanie, czy dla tego kotła wachania / skoki jasności płomienia są normalnym zjawiskiem ?
    Kocił rozpala się bez problemu za każdym razem, na dużej mocy jasnośc płomienia jest w maire stabilna 90 -100 %, jednak na niskich mocach np. 3,8 czy 5.6 jasnośc płomienia skacze od ca. „nastu” % ( np. 17, czy 19 % ) do 100. I ak cały czas , Rosnie do 100%, spada do np. 60%, wzrośnie do 80%, spadnie do 25 itd.
    Pellet przeważony, żadych problemów z pracą kotła nie ma ( chyba ?), tempertura panika ca. 60 stopni, ale trochę niepokują mnie te skoki, szczególnie po lekturze innych wątków .

    Problem w tym, ze ja w tescie wyjsc nie widze takiej funkcji odnosnie palnika

    Sprawdziłem swój popielnik i też są tam kawałki ślicznego peletu 😉 wyglądają bardziej na nie niedopalone, ale jakby wcal sie nie paliły,
    nie m ich dużo, ale są. Sprawdziłem sterownik, brak funkcji o której pisze Serwis1, soft sterownika z kwietnia 2019.

    a dokładnie Z.HT900T0 v2.13 Apr 10 2019

    Problem w tym, ze ja w tescie wyjsc nie widze takiej funkcji odnosnie palnika

    Sprawdziłem swój popielnik i też są tam kawałki ślicznego peletu 😉 wyglądają bardziej na nie niedopalone, ale jakby wcal sie nie paliły,
    nie m ich dużo, ale są. Sprawdziłem sterownik, brak funkcji o której pisze Serwis1, soft sterownika z kwietnia 2019.

Oglądasz 13 wpisów - 1 z 13 (wszystkich: 13)