Utworzone odpowiedzi

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: Mój efekt spalania ekogroszku – pomocy #76493
    Wojtol
    Uczestnik

    Witam.
    Jak dla mnie mało powietrza. Czy ten płomień to piec dopiero startował z podtrzymania ?

    W odpowiedzi na: ZA DUZE SPALANIE #76765
    Wojtol
    Uczestnik

    Spoko jak pomogłem to się cieszę. Regulator montowałem sam. Myślę że też dasz radę. Będziesz potrzebował fleksa do wycięcia dziury w czopuchu oraz silikonu odpornego na temperaturę do uszczelnienia regulatora z czopuchem i troszkę czasu oraz chęci do pracy 🙂
    Pozdrawiam

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    A tu regulator w akcji podczas wietrznej pogody:

    W odpowiedzi na: ZA DUZE SPALANIE #76768
    Wojtol
    Uczestnik

    Witam.
    Czyli wychodzi na to, że Twój piec produkuje wystarczająco mocy, gdyż wchodzi w podtrzymanie mimo iż rozbiór ciepła jest spory po załączeniu pompy co. (Jak dla mnie ok). Dla samego pieca jest lepiej jak dłużej popracuje gdyż jak chodzi to następuje spalanie bez zakłóceń z dostępem tlenu. A w podtrzymaniu węgiel spala się beztlenowo i piec łapie sadzę U mnie jak jest duży pobór wody CWU oraz załączy się pompa co (sterownik pokojowy) to tez mija trochę czasu zanim się wszystko ponagrzewa. CWU mam na razie bez priorytetu. Czas pauzy podajnika mam ustawiony na 72 sek. Przesłona dmuchawy odsłonięta na ok 1 cm. Dodatkowo mam założony na czopuchu regulator ciągu kominowego firmy „darco” który zmniejsza mi podciśnienie w kominie i nie wyciąga ciepłego powietrza z pieca (polecam). Praca podajnika 10s, Obroty dmuchawy 0, Czas oczekiwania 10min, Krotność podawania 3, Histereza 2st, Piec ustawiony na 60st. w podtrzymaniu dobija do 67. Trzyma różnie w zależności od zapotrzebowania na ciepło (1-2 godz). Wodę CWU mam ustawioną na 50s. Pompy na 45st, Zawór mieszający jest sterowany przez czujkę pogodową. Puszcza mi w zależności od temperatury na zewnątrz od 35 do 50 st. Profilaktycznie co jakiś czas sypię „SADPAL” na żar, jest to środek na sadzę, (mimo iż za dużo jej nie mam). Przy każdym zasypie podajnika czyszczę cały piec od wymiennika po wyczystkę dolną . Uważam że jest to ważne bo czym więcej pyłu na wymienniku tym gorsza sprawność pieca. Retorę posiadam obrotową, płomień jest koloru niebiesko żółtego (opływający jak się bujnie cały deflektor).
    Jak przyjdą niższe temperatury to będę zmniejszał czas pauzy oraz bardzo delikatnie dawkował powietrze prawdopodobnie przez zwiększenie obrotów a nie przez otwieranie przesłony. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam

    W odpowiedzi na: ZA DUZE SPALANIE #76774
    Wojtol
    Uczestnik

    Witam.
    Ja u siebie póki co mam ustawione podawanie na 72s Obroty na 0. Przesłona odsłonięta na ok 1 cm dmuchawa WPA 07. Spalanie mam 120 kg na ok 10/11 dni. Grzeje teraz 180 m2. Cały dom 280m2 piec 25KW. Jak za dużo dasz powietrza to ciepło pójdzie w komin. Sprawdź czy takie ustawienie u Ciebie się sprawdzą. Czy piec osiągnie temperaturę zadaną.
    Pozdrawiam

    W odpowiedzi na: KTÓRY PALNIK LEPSZY ??? #76950
    Wojtol
    Uczestnik

    Witam. Dołączę się do tematu. Posiadam także obrotówkę. Gdzieś doczytałem że można palić peletem
    po zamontowaniu tkz. strażaka. Moje pytanie brzmi. Na czym polegała by taka przeróbka i jaki byłby jej koszt ? Czy tylko serwis dokonuje takiej przeróbki, ewentualnie czy można samemu ? Jak tak to gdzie zaopatrzę się w niezbędne części ?

    W odpowiedzi na: Sterownik pokojowy #77030
    Wojtol
    Uczestnik

    Witam.
    Zdecydowałem się ostatecznie na AURATON 2025 RTH. Czekam na przesyłkę 🙂 Pozdrawiam

    W odpowiedzi na: Całoroczne palenie #76987
    Wojtol
    Uczestnik

    Witam.
    Dziękuję że podsunąłem dobry pomysł 🙂

    Powiem Pani tak od siebie. Uważam iż jaki by to nie był piec będzie zawsze narażony na korozję i to nie koniecznie tylko w wilgotnym pomieszczeniu. Po prostu metal tak ma że koroduje. Samo sypanie wilgotnego opału robi swoje. Nie odpowiednie ustawienie pieca w okresie zimowym sprawi że piec będzie się pocił od środka. I to każdy jeden. Wydaje mi się że warto postępować tak z każdym piecem. Zamykając wszelkie otwory i zmniejszając ciąg kominowy poprzez otwarcie wyczystki. Gdyż jak tego nie zrobimy to przez piec przechodzi wtedy tysiące metrów sześciennych wilgotnego powietrza co potęguje jego korozję.
    Pozdrawiam

    W odpowiedzi na: Całoroczne palenie #76989
    Wojtol
    Uczestnik

    Wiatm.
    Polecam kupić osuszacz powietrza. Naprawdę dobra sprawa. U mnie taki chodzi w piwnicy cały rok. Wylewam około 30 l wody tygodniowo.
    Na początku wylewałem 20 l dziennie. W piwnicy przed osuszaniem było zimno wszędzie wilgoć i ogólnie wszystko żarła korozja. Teraz mam suchą piwnicę tyle, że muszę pamiętać o wylewaniu wody. Można go podłączyć do kanalizy i wtedy problem wylewania mamy z głowy.
    Taki mam:

    OSUSZACZ POCHŁANIACZ WILGOCI MASTER DH 721

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    W odpowiedzi na: Obrotowa retora skacze. #77008
    Wojtol
    Uczestnik

    Witam.
    Piec użytkuję drugi sezon. Od samego początku piszczy, w zeszłym roku jak szalony (wydawało mi się że to wina opału bo był dość wilgotny). W tym sezonie naprawdę sporadycznie. Piec był wygaszony od kwietnia do września. Staram się dobrze palić i dążę do perfekcji. Groszek którym jeszcze palę (zapas z zeszłego roku, końcówka) i który jest pokazany na filmie to eco-groszek czeski. Mam zakupiony polski ale jeszcze go nie testowałem. Obroty dmuchawy mam ustawione na 0 jest to dmuchawa WPA 07, uchylona na około 1 cm (widoczne na zdjęciu). Dodatkowo w celu zmniejszenia ciągu kominowego założyłem regulator ciągu firmy DARCO. Bardzo dobrze się dzisiaj sprawuje co jest pokazane na filmie gdyż trochę dmucha na zewnątrz.
    Zamieściłem filmiki oraz fotki w celu pokazania jak u mnie wygląda spalanie. Wydaję mi się że palenisko się nie zaniża gdyż jest nawet nie rozżarzony węgiel na środku paleniska i jest w miarę wysoko. Kurcze wydaje mi się też że jakby puchł element obrotowy to nie mógł bym go z taką swobodą kręcić ręcznie. Pozatym wyciągałem go i nie ma żadnych widocznych śladów zużycia. Żadnych nagarów i wszystkie otwory powietrzne są w nim czyste.
    W jednym z filmików pod koniec obrotu retory udało mi się uchwycić ten pisk.
    Stojąc przy piecu zawsze miałem wrażenie że dochodzi on mniej więcej od podajnika do dmuchawy. Na tą chwilę parametry jakie mam ustawione to:

    Pauza 90 s
    Podawanie 10s
    Dmuchawa 0
    Dmuchawa w podtrzymaniu 10s
    Obroty 1
    Czas oczekiwania 15 min
    Krotność 3
    Piec ustawiony na 65 na zaworze 3 drogowym (automat na zaworze) poprzez wymiennik 35/7 st na wyjściu
    Uważam że ładnie powoli się buja i że też łądnie trzyma temperaturę jak już wejdzie w podtrzymanie. Raz w tygodniu czyszczony oraz systematycznie profilaktycznie sypię sadpal (środek na sadzę).
    Grzeje CWU oraz część mieszkania (druga na razie odłączona ) w tej chwili bez priorytetu CWU.
    Wszelkie zasady działania pieca i spalania wydaje mi się że mam opanowane w celu zwiększenia lub zmniejszenia mocy poprzez regulację powietrza w stosunku do pauzy
    (szlaka bądź nieopalony węgiel)

    Bardzo proszę o poradę.

    foto 1

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    foto 2

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    foto 3

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    foto 4

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    film 01 niby wsio ok.

    film 02 też ok.

    film 03 na końcu słyszalny pisk

    film 04 praca regulatora ciągu kominowego

    W odpowiedzi na: Dodatkowy ruszt na ruszt wodny. #77041
    Wojtol
    Uczestnik

    Witam. Jeszcze mam takie pytanie. W zeszłym roku wygaszałem palenisko eco przed paleniem na ruszcie awaryjnym. Czy coś się stanie jak doładuję drzewa na ruszt paląc jednocześnie groszkiem ? Czy jest to dopuszczalne ? Kolega w swoim piecu tak robi i wszystko mu chula. Piec jednak nie jest cheiztehnika. Widziałem też piec firmy witkowski który jest podobny do Q ecko duo i niby w nim można palić na dwóch paleniskach. Bardzo proszę o poradę.

    W odpowiedzi na: Sterownik pokojowy #77034
    Wojtol
    Uczestnik

    Rozkręciłem sterownik na piecu i zauważyłem że podłącza się go czterema kablami pod J18 i J19 a wydaje mi się że np ten ma 3 kabelki
    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    W odpowiedzi na: Czujka pogodowa Q eko duo 25 Kw #77083
    Wojtol
    Uczestnik

    Witam. Połączenia sprawdzałem i są ok. Próbowałem wstawić opornik pomiędzy układ ale jest wtedy jeszcze większa różnica błędu. Szkoda że nie zastosowano właśnie regulacji poprzez opornik lub z menu sterownika. Pozdrawiam

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)