Utworzone odpowiedzi

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 703)
  • Autor
    Wpisy
  • W odpowiedzi na: Nastawy HT Daspell GL 20kw #62339
    Markus
    Uczestnik

    Witam

    Ten czarny prostopadłościan to jest Wzs-2 wężownica schladzajaca. Taki opis jest na naklejce na jednym ze zdjęć.

    Wraca pytanie jaki jest schemat instalacji. Po co ta wężownica, kiedy dalej mamy zawór 4D? Być może jest to wstawione do obiegu idącego na podłogę????

    I jeszcze jedno. Na jednym ze zdjęć pokazany jest wyświetlacz regulatora. Kocioł pracuje na pełnej mocy, a płomień ma tylko 23%?

    Może instalator, który wykonał tę instalację, mógłby narysować schemat?

    Albo jest to pytanie retoryczne. To wtedy potrzebne jest więcej zdjęć i po kolei trzeba będzie próbować opisywać poszczególne fragmenty instalacji.

    Pozdrawiam

    Markus

     

    W odpowiedzi na: Nastawy HT Daspell GL 20kw #62353
    Markus
    Uczestnik

    Przydałby się opis instalacji, lub chociaż kilka zdjęć, które pokazują przebieg rur i zainstalowane pompy i ewentualnie inne urządzenia takie jak zawory 3D/4D itd. I przydałby się klika zdań jak pracuje kocioł, bo nie do końca rozumiem zdanie „Moje aktualne nastawy to moc kotła 65stopni tu jest problem bo nigdy nie chce dobić do tej temperatury. Po wygaszeniu spada nawet do 35 stopni.” Jak  kocioł nie dochodzi do zadanej temperatury, to co powoduje, że się wygasza. Jak długo pracuje w jednym takim cyklu. Pozdrawiam

    W odpowiedzi na: Nastawy HT Daspell GL 20kw #62355
    Markus
    Uczestnik

    Przy tych czasach podawania i wydajności podajnika 10,44 kg/h kocioł pracuje następująco:

    100% mocy  – 19.3 kW

    50%  mocy   –  13.1 kW

    30% mocy    –  7,8 kW

    Można ustawić  czasy  odpowiedni 7,6s  3,8s i 1,8s – oczywiście przy założeniu wydajności podajnika 10,4 kg/h

     

    Ale nie tu jest pies pogrzebany.  Czy kocioł chodzi w zakresie temperatur 55C- 65C, ( bo histereza 10C) czy też jak Pani napisała przy wygaszaniu spada do 35C . Czy praca kotła jest też sterowana sterownikiem pokojowym ?  Czy oznacza to że kocioł mimo, że temperatura spadnie poniżej 55C stoi i czeka na sygnał o obniżeniu temperatury w pomieszczeniu. Praca z niską temperaturą kotła to przyczyna okopconego, mokrego  kotła, a później jego awarii związanej z korozją niskotemperaturową.

    Kocioł powinien chodzić np w zakresie 55-70 albo i 60-75 ( przy histerezie kotła 15) ale co najważniejszy przy spadku temperatury kotła poniżej 60 (lub odpowiednio 55) powinien się ponownie załączać.  Nie ma możliwości aby w obecnych warunkach (pomijając pracę ciągłą bez wyłączania kotła) załączał się tylko kilka razy na dobę.

    Pozdrawiam

    Markus

     

    W odpowiedzi na: ZALEGAJĄCY PELLET W PALNIK #72038
    Markus
    Uczestnik

    Czy w tym kotle Q Eko GL 15 jest palnik retortowy czy  wrzutkowy?

    W odpowiedzi na: ***** Nowa świecka tradycja ***** #66234
    Markus
    Uczestnik

    Dziękuję firmie Heiztechnik  i gratuluję wyróżnionym kolegom.

    W odpowiedzi na: Niska temperatura powrotu #62466
    Markus
    Uczestnik

    Trudno osiągnąć temperaturę powrotu na poziomie 58 C gdy zdana temperatura kotła jest 62 C. (minus histereza)
    Proszę spróbować podnieść temperaturę kotła np. do 70C i wtedy zaobserwować jak wygląda powrót.

    W odpowiedzi na: HT One 15kw+ HT tronic rooms duże spalanie #72058
    Markus
    Uczestnik

    W popielniku masz wyrzucony pellet i robią się spieki. Spróbuj zmniejszyć moc maksymalną nadmuchu np. do 70% i zobacz czy się coś zmieni.

    W odpowiedzi na: Przegrzewaniem kotła #62524
    Markus
    Uczestnik

    Ja korzystam właśnie z obniżenia temperatury na zaworze (mieszaczu) ale o 2 stopnie. Zmniejszenie o 10 stopni zamknie zawór do zera i gorąca woda nie będzie odbierana z kotła.  Trzeba by poeksperymentować z tym obniżeniem od termostatu w Twoich warunkach.

    W odpowiedzi na: Przegrzewaniem kotła #62527
    Markus
    Uczestnik

    Witam posiadam piec 11kw na pelet do ogrzania mam nowy dom 100m ocieplenie 15cm parametry pieca ustawione przez serwowana temp zadana 70 powrót 55 zawór 1 42 piec ciągle mi się przegrzewa 

    A w jaki  sposób działa pompa główna CO, czy ciągle pracuje, czy też zostaje zatrzymywana przez termostat pokojowy, po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu?

    W odpowiedzi na: Ciemna komora spalania #72110
    Markus
    Uczestnik

    Witam wszystkich,
    Chciałbym dowiedzieć się jak doprowadzić moją komore spalania i proces spalania do porządku, otóz problem polega na tym , że ścianki mojego kotła pokryte są ciemnym nalotem przypominającym sadze,(…..)

    Witaj
    Czy cały czas masz temperaturę zadaną kotła 70C, czy wcześniej kocioł pracował z niższą temperaturą. Taka mazia smolista może się wtrącać przy mokry paliwie, ale też przy pracy z niskiej temperaturze kotła. Możesz spróbować przez kilka dni zwiększyć temperaturę zadaną kotła nawet pod 80C (nie wiem ile Tobie przebija przy wygaszaniu ponad zadaną, tak aby nie przekroczyć 85C)
    Pozdrawiam
    Markus

    W odpowiedzi na: Zetka a inne sposoby #72124
    Markus
    Uczestnik

    Witaj

    Moja kotłownia nie ma żadnych okien, mam Zetkę napowietrzającą oraz kratkę podłączoną do kanału wentylacyjnego.
    Wszystko chodzi bez problemu.

    W odpowiedzi na: Rozpalanie podczas modulacji. #72175
    Markus
    Uczestnik

    Witam. Mam problem z rozpalaniem się pieca podczas pracy na modulacji. 
    Piec pracuje na modulacji i gdy dochodzi do zadanej temp. (70 stopni) tak koło 66/68 stopni pracuje na minimalnych obrotach 7 kw. Brakuje mu płomienia i załącza się rozpalanie. Jak rozwiązać ten problem. Dodam że nie jest to za kazdyn razem 

    Witam,
    Może być jeszcze jedna przyczyna, takiej sytuacji. Sprawdź po opróżnieniu całego zasobnika, czy nie zebrał się na dole zbiornika pył, który uniemożliwia podawanie prawidłowej ilości paliwa. Odczuwalne jest to właśnie przy niskich mocach. Ja miałem ten problem kiedyś w trybie Nadzoru.
    Pozdrawiam
    Markus

    W odpowiedzi na: HT ONE 8kW prawidłowa instalacja oraz wstępne ustawinia #62604
    Markus
    Uczestnik

    Proponuję jeszcze po zamontowaniu zaworów termostatycznych na grzejnikach, sprawdzić  kryzowanie zaworów.
    Na grzejnikach znajdujących się bliżej kotła należy zmniejszyć przepływ  a im dalej i wyżej zwiększać. Cyfra 1 oznacza najmniejszy przepływ, 7 największy, a N brak regulacji. Po poprawieniu kryz nie mam żadnego problemu  z dogrzaniem grzejników na drugim piętrze.  Sposób zmiany kryz jest różny dla poszczególnych zaworów termostatycznych , ale w necie jest sporo filmików w tym temacie.
    Pozdrawiam
    Markus

    W odpowiedzi na: HT Daspell 12 kw + HT tronic 900 schemat instalacji co #72253
    Markus
    Uczestnik

    Pompa kotłowa  pracuje równolegle z pompą główną instalacji CO.  Sterowanie pompą kotłową mam zrobione w oparciu o dodatkowy moduł B, który załącza pompę kołową, gdy temperatura spadnie poniżej 53 C  i wyłącza, gdy wzrośnie powyżej 55 C. Podobny efekt (tylko taniej, ale bez podglądu przez EcoNeta) można osiągnąć przez termostat przylgowy zainstalowany na powrocie instalacji, przed kotłem. Moc pomp zależy chyba również od przekrojów rur, ja mam starą instalacje grawitacyjną o dużej objętości wody. Pompa główna elektroniczna chodzi z mocą 6-7W, natomiast pompa kotłowa ma moc 20W. Przy pracy pompy kotłowej na mieszaczu widać powolny spadek temperatury, ale mieści się on zasadniczo w przedziale czułości mieszacza (mam ustawione +/- 1,3C) i mieszacz nie zmienia swojego otwarcia. Taka sytuacja ma miejsce nazwijmy to w górnej części histerezy kotła, potem następuje powolny spadek temperatury kotła i wtedy pompa kotłowa pracuje do  czasu aż kocioł rozpali się i ponownie dobije do zadanej temperatury kotła, w tym czasie mieszacz powoli otwiera się na większy przepływ wody z kotła.
    Przy mrozach ustawiam pracę kotła w trybie nadzoru (czyli kocioł się nie wygasza)  zmniejszam histerezę kotła do około 8C i wtedy pompa kotłowa pracuje w trybie załącza się poniżej  53C i wyłącza powyżej 55C,  A pompa CO pracuje non stop (w obu trybach pracy). Mam zainstalowany termostat pokojowy, ale on nie wyłącza pompy CO, tylko zmniejsza temperaturą na mieszaczu. 

    W odpowiedzi na: HT Daspell 12 kw + HT tronic 900 schemat instalacji co #72256
    Markus
    Uczestnik

    Witaj
    Ja mam zrealizowaną ochronę powrotu poprzez pompę kotłową na krótkim obiegu między zasilaniem z kotła a powrotem do niego. W porównaniu do Twojej instalacji, na moim schemacie nie ma podłogówki, ale trzeba by ją wpiąć za zaworem 3D. 

    Efekty działania tego układu poniżej na wykresie z Econeta . temperatura powrotu oznaczona jest tu jako temp. mieszacza 2

    Te większe spadki , to ładowanie zasobnika CWU.

    Pozdrawiam
    Markus  

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 703)